اسپانیا

اسپانیا

Spain
پایتخت: شهر مادرید
زبان رسمی: اسپانیایی
جمعیت: ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر
واحد پول: یورو (€) (EUR)

شرح

کشور اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا است، یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب‌غربی اروپا قرار دارد. این کشور از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ قاره اروپاست. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی کشور اسپانیا

اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و دموکراتیک است که دارای حکومت پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. این کشور نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی  است. همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. این کشور در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

کیفیت زندگی

اسپانیا از نظر کیفیت زندگی بر اساس پژوهش‌های انجام شده در سال ۲۰۰۵ میلادی، پس از کشورهای فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد.
معضل بیکاری بزرگترین نگرانی جامعه اسپانیا است. نرخ بی‌کاری در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در این کشور ۸٪ بود اما پس از بحران مالی به ۲۰٪ در سال ۲۰۱۰  و ۲۵٪  (۵۶٪ در بین جوانان) در سال ۲۰۱۳ رسید.

گردشگری

این کشور دارای دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا است. ارزش آن در سال ۲۰۰۶ حدود ۴۰ میلیارد یورو و برابر با ۵٪ تولید ناخالص داخلی آن کشور بوده‌است. آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و منبع درآمد و اشتغال ثابت برای این کشور بدل شود. روش رتبه‌بندی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسپانیا بسیار سختگیرانه‌تر از دیگر کشورها است از این رو سطح هتل‌های این کشور بالاتر و گرانتر از دیگر کشورهای اروپایی است.

انرژی

کشور اسپانیا در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از کشورهای پیشرو است. این کشور بزرگترین تولیدکننده انرژی برق از خورشید است و در میان کشورهای اروپایی بیشترین مقدار برق را از انرژی بادی تولید می‌کند.

ترابری

این کشور دارای پر سرعت‌ترین شبکه قطار تندروی جهان است و از نظر وقت‌شناسی قطار تندروی اسپانیا پس از ژاپن حائز رتبه دوم است. 

شرح

مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا

 1. اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی
  • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
  • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
 2. 6 قطعه عکس 4 *3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)
 3. اصل شناسنامه و ترجمه به همراه کپی از کلیه صفحات آن
 4. اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)
  • حساب‌های جاری: کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی به همراه گواهی تمکن بامانده یکسان
  • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌­های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است). باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.
 5. اصل و ترجمه سند مالکیت
 6. اصل و ترجمه مدارک شغلی
  • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
  • وکلا: پروانه وکالت
  • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • بازنشسته‌­ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
  • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
  • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان اسپانیایی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه­‌دار

* حضور کلیه مسافرین ( به جز افراد زیر 6 سال ) جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­‌باشد.

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 500.000.000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­‌های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می‌­گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها