مادرید

درباره شهر

شهر مادرید بزرگترین شهر و پایتخت کشور اسپانیا است و پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این شهر مهم‌ترین مرکز سیاسی، فرهنگی و هنری اسپانیا است و شهر تاریخ، موسیقی، شور و هیجان و فوتبال است. شهر مادرید نمونه کوچک شده کشور اسپانیا است، زیرا از تمام سنت‌ها و جذابیت‌های این کشور در آن وجود دارند. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر مادرید

شهر مادرید در فلات اسپانیا و در مرکز این کشور واقع شده‌ و به دلایلی همچون مرکزیت جغرافیایی، تاریخ، سیاسی و اقتصادی، شهر اصلی شبه جزیره ایبری به‌شمار می‌آید. این شهر پرتردد و شلوغ، سومین شبکه متروی بزرگ اروپا را دارد، با این وجود بیشتر محله‌های آن توانسته‌اند اصالت و حال و هوای اصلی خود را حفظ کنند.

آب و هوا

مادرید آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد و دارای تابستان‌ها و زمستان‌های نسبتا معتدلی است به طوری که متوسط دمای هوا در این شهر تابستان‌ها 24 و در زمستان‌ها 8 درجه سانتیگراد است.

گردشگری

دنیا شهر مادرید را با میراث فرهنگی و هنری زیبایش و با شب‌های پر زرق و برق و زنده‌اش می‌شناسند. هوای معتدل، موزه‌های بی‌پایان، مردم سرزنده و خوشحال، رستوران‌ها و کافه‌های همیشه بیدار، این شهر را به یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا تبدیل کرده است.
در کل ایام سال، مادرید شلوغ و پر از مسافر است. اما بهار و پاییز چون هم هوا خوب است و هم فستیوال‌ها و جشن‌های زیادی در شهر برپاست برای بازدید از این شهر وقت مناسب‌تری است.

شهر فوتبال

فوتبال یکی از جاذبه‌های مادرید برای گردشگران است. باشگاه فوتبال رئال مادرید، به همراه استادیوم سانتیاگو برنابئو، و باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید هر سال عاشقان فوتبال را از سراسر اسپانیا و اروپا چندین‌بار به این شهر می‌کشانند. استادیوم سانتیاگو برنابئو در منطقه‌ چامارتین واقع شده است که ایستگاه مترویی نیز به همین نام دارد.

مشخصات شهر

کشور: اسپانیا