مادرید

میدان گاوبازی مادرید مهد گاوبازی در اسپانیا

معرفی و تصاویر

میدان گاوبازی مادرید

اسپانیا را می توان مهد بازی و سنت دیرینه گاوبازی در جهان دانست. یکی از میادین بزرگ گاو بازی در اسپانیا در شهر مادرید است این میدان بزرگ در قسمت شمال شرقی شهر مادرید قرار دارد. طراحی این میدان بزرگ گاوبازی توسط شخصی معمار به نام حوزه اسپلیو و در منطقه ای به نام گیندالرا انجام شده است.

جالب است بدانید طراحی این بنا الهام گرفته از سبک نئو مودخار که در بین مورهای عرب در قرن 12 معروف بوده گرفته شده است. استفاده از این سبک معماری باعث شده بنای میدان از آن چیزی که هست قدیمی تر به نظر برسد. تاریخ شروع ساخت این میدان گاوبازی در 19 مارس سال 1922 آغاز شد.

این بنای تازه ساخت قرار بود جای میدان قدیمی تر این منطقه که مربوط به سال 1874 را بگیرد.ساخت این بنا مبلغی در حدود 12 میلیون پزوتا چیزی بیش از  یک سوم مبلغ پیش بینی شده هزینه در بر داشت. اتمام پروژه ساخت این میدان گاو بازی در سال 1929 به اتمام رسید و در سال 1931 افتتاح ولی به دلیل جنگ داخلی اسپانیا تا سال 1939 بلا استفاده ماند. در ادامه با ایلیا گشت همراه باشید و از مطلب "میدان گاوبازی مادرید" لذت ببرید.

تاریخچه میدان گاو بازی 

جالب است بدانید در این میدان گاو بازی بعد از افتتاح اولین گاوی که وارد این میدان شد اورتلانو نام داشت و گاوبازی که نامش آگیلیا بود اولین فردی بود که با این گاو مقابله کرد در هنگام مقابله گروهی به نام اسپانیا کانی مسئولیت نواختن اولین موسیقی میدان را بر عهده داشتند. میدان گاوبازی مادرید ظرفیت گنجایش 25000 نفر را در خود دارد و قطر زمین بازی چیزی در حدود 60 متر است. بزرگترین زمین گاوبازی دنیا متعلق به کشور مکزیکوسیتی است و در جایگاه دوم زمین بازی کشور ونزوئلا است و در جایگاه سوم زمین گاوبازی مادرید که بزرگترین زمین گاوبازی در کشور اسپانیا قرار دارد.

بهترین زمان برای بازدید از میدان گاو بازی در اسپانیا

بهترین زمان برای بازدید از این میدان گاوبازی مادرید در ماه های می تا ژوئن و همزمان با جشنواره (سن ایسید رو) می باشد. این جشنواره به مدت 3 هفته برگزار می شود و یکی از معروف ترین جشنواره های گاوبازی دنیا می باشد و در آن مبارزه ها هرروز انجام میگیرد. این مراسم از ساعت 7 بعد از ظهر شروع می شود و چون در حالت جشنواره قرار دارد پیدا کردن بلیط ورودی کاری بسیار دشوار است  پیشنهاد می شود برای تهیه بلیط به صورت آنلاین اقدام به خرید بکنید.

قیمت بلیط ها بسته به جایگاه میدان بازی متفاوت است و صندلی هایی که در قسمت سایه بان دار هستند قطعا مبلغ بیشتری خواهند داشت. جالب است بدانید در فصل هایی که گاو بازی طرافدار کمتری دارد از این میدان برای اجرای کنسرت ها یا برای بازی های تنیس و رویداد های سیاسی استفاده می شود. در سال 1965 گروه موسیقی بیتل ها یکی از این گروه ها بودند که موفق به اجرای کنسرت در این میدان شدند. در سال 2014 یکی دیگر از امکاناتی که این مجموعه قابلیت ارائه آن را دارد امکان تبدیل شدن میدان به صحنه تئاتر است و نام آن را ( تئاتر بزرگ میدان گاو بازی ) گذاشته اند و 858 نفر نیز گنجایش دارد.

موزه تائورینو اسپانیا

در پشت بنای این میدان گاوبازی موزه تاریخی ( تائورینو ) قرار دارد و برای  کسانی که علاقه زیاد برای آشنایی بیشتر با گاو بازی و سنت هایش دارند پیشنهاده خوبی به شمار می آید. به طور مثال در این موزه از لباس های ماتادور معروف به نام  ( مانولته ) که در 30 سالگی جان خود را در این بازی از دست داد نگهداری می شود و مواردی دیگر مانند نقاشی های( فرانسیسکو گویا ) از مسابقات گاوبازی نیز وجود دارند.

در این موزه شما می تواند از عکس ها و اشیایی مرتبط به تاریخچه گاوبازی در اسپانیا دیدن کنید. میدان گاو بازی در اسپانیا علاوه بر شکوه و عظمت خود دارای معماری غنی و زیبایی برخوردار است. مسیرهایی که با طاق های نعلی و کاشی کاری های زیبا که با تصویر نشان رسمی تمام استان‌های اسپانیا مجموعه را تزئین می‌کنند. 

مشخصات