گرانادا | Granada

مشخصات شاخص

کشور: اسپانیا
جمعیت: ۲۳۴,۷۵۸ نفر
پیش شماره تلفن: ۱- ۴۷۳+
ساعت:

شرح

گرانادا | Granada

گرانادا یکی از شهرهای معروف اسپانیا بوده که از تاریخچه‌ غنی و معماری با‌شکوهی برخوردار است. قدمت این آثار بی‌نظیر معماری به هزاران سال قبل و دوران رومیان و موروها (مسلمانان اسپانیا) باز می‌گردد. این شهر همواره محل تجمع فرهنگ‌های گوناگون بوده‌ و تلفیقی از فرهنگ آفریقای شمالی و اروپا است.

این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ موروها است و هر جای این شهر که پا بگذارید غذاهای سنتی و آثار به‌جا‌مانده از آنها را خواهید دید. می توانید از کاخ الحمراء دیدن کنید و در اطراف شهر دوچرخه‌سواری کنید و چشم‌اندازهای جاده‌های زیبای شهر را نظاره کنید.

موزه‌ها، بناهای تاریخی و مجسمه‌های زیادی در این شهر وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست و به خصوص برای کسانی که می‌خواهند سفری کم‌هزینه داشته باشند، گزینه‌های مناسبی هستند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است. کمتر شهری در اسپانیا پیدا می‌شود که دارای این تنوع فرهنگی باشد.

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری گرانادا، کاخ الحمرا است. قدمت این کاخ و قلعه به دودمان نصریان، آخرین دودمان مسلمان عرب در اسپانیا باز می‌گردد. معماری اسلامی این کاخ و آثار هنری به‌جا‌مانده از آن دوران، بسیار دیدنی و باشکوه است. معماری موروها بسیار زیبا و قابل‌توجه است و از این قلعه، چشم‌اندازهای بی‌نظیری از شهر، قابل رویت خواهد بود. برای بازدید از این کاخ باید زودتر در محل حاضر شوید و بلیط تهیه کنید چرا که تعداد بلیط‌ها محدود است. به علاوه می‌توانید در باغ‌های اطراف نیز گشتی بزنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای دور زدن و گشت‌و‌گذار در شهر گرانادا و دیدن زیبایی‌های آن، دوچرخه‌سواری است؛ فرقی نمی‌کند که تنها دوچرخه‌سواری کنید یا در یک گروه و به اتفاق گردشگران دیگر.

دوچرخه‌سواری از گرانادا تا سویا نیز تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود که البته می‌توانید برای این کار از تورهایی به همراه راهنما استفاده کنید. این مسیر که ترکیبی از زمین‌های تخت و تپه‌های کوتاه است، سفری فوق‌العاده را برای شما رقم می‌زند و چشم‌اندازهای بی‌نظیری را در مقابل چشمان شما به نمایش می‌گذارد.

میدان Mirador de San Nicolas

این میدان، چشم‌انداز زیبا و بی‌نظیری از کاخ الحمراء را در مقابل دیدگان شما به تصویر می‌کشد. دیدن منظره‌ی غروب آفتاب از این نقطه، خالی از لطف نیست.

رشته‌کوه Sierra Nevada

می توانید از تورهای بازدید از سیرانوادا ((Sierra Nevada به همراه راهنما که شما را به بلندترین رشته‌کوه اروپا می‌برند، استفاده کنید. این رشته‌کوه فاصله‌ی چندانی با شهر ندارد و برای یک سفر یک‌روزه، ایده‌آل است. اما بد نیست چند روزی را برای بازدید از این منطقه‌ی دیدنی وقت بگذارید.

عمارت‌های با‌شکوه Casa del Chapiz

این دو عمارت زیبا که قدمت آنها به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد، با هم یک بنای تاریخی دیدنی را تشکیل می‌دهند. در حیاط این مجموعه، نگارخانه‌های متعددی وجود دارد که ارزش وقت گذاشتن و بازدید دارند.

حمام‌های قدیمی عربی

این اسپاهای مدرن در حقیقت، تزیینات و فضای حمام‌های قدیمی گرانادا را که متعلق به موروها بوده، بازسازی کرده‌اند. بد نیست برای کمی استراحت به این حمام‌ها سری بزنید و از فضای سنتی آنها لذت ببرید. برخی از بهترین حمام‌های اسپانیا در گرانادا واقع شده‌اند.

کلیسای جامع گرانادا

فضای داخلی و شگفت‌انگیز کلیسای جامع گرانادا که با رنگ‌های سفید و طلایی تزیین شده‌است، بازتابی از قدرت تاریخی و ثروت امپراتوری اسپانیا است. این کلیسا در دوره‌ی ملکه ایزابل در قرن شانزدهم ساخته شده و نمونه‌ی زیبایی از سبک رنسانس اسپانیایی است.

منطقه‌ی البیازین (Albaicin)

این منطقه یکی از محله‌های تاریخی عرب در شهر گرانادا است. قدم زدن در خیابان‌های باریک و پرپیچ‌و‌خم و دیدن معماری‌های منحصر‌به‌فرد این محله، تجربه‌ی جالبی خواهد بود. با بازدید از این محله احساس می‌کنید که به شهر دیگری قدم گذاشته‌اید.

نمایش فلامنکو

حتی اگر علاقه‌ای به دیدن رقص ندارید، دیدن یک نمایش رقص فلامنکو تجربه‌ی فرهنگی جالبی برایتان خواهد بود. البته این نمایش‌ها معمولا مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند و چندان ارزان نیستند. اما دیدن یکی از رقص‌های سنتی و مهم این شهر که ریشه در منطقه‌ی اندلس دارد، ارزش هزینه کردن خواهد داشت.

 چشم‌انداز Paseo de los Tristes

این مسیر که به معنی “محل عبور عزاداران” است در کنار رود Darro واقع شده و از پل Chirimias شروع می‌شود. در این قسمت از شهر، چشم‌انداز زیبایی از کاخ الحمراء در مقابل دیدگان شما خود نمایی می‌کند. دلیل نامگذاری این مسیر این است که در گذشته برای برپایی مراسم تشییع جنازه استفاده می‌شده و عزاداران از آن عبور می‌کردند.

صومعه‌ی سن جرونیمو (San Jerónimo)

بازدید از این صومعه‌ی مربوط به قرن شانزدهم نیز جالب‌ توجه خواهد بود. این بنا، با شیشه‌های رنگی زیبایی تزیین شده‌ است اما زیباترین قسمت آن، نقاشی‌های زیبا و با جزییات نمای داخلی این بنا است. این صومعه هم‌اکنون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و هزینه‌ی ورودی آن در حدود ۳.۵۰ یورو است.

 

 

دیدنی‌ها