خرید بلیط هواپیما چارتر

سفر کردن برای همه خوب است و هر کسی دوست دارد به سفر برود. معمولا مردم ایران از راه زمینی و هوایی و دریایی به سفر می‌روند، راه هوایی قطعا بسیار راحت‌تر است مخصوصا برای کسانی که کارهای ضروری داشته و یا اینکه حوصله طی کردن مسافت‌های طولانی و رانندگی کردن را ندارند.

قطعا برای سفرهای هوایی فرد نیاز به تهیه بلیط هواپیما دارد، این مقاله سعی می‌کند تا راه‌های بلیط گرفتن هواپیما را ارائه دهد و از طرفی به قیمت بلیط هواپیما نیز بپردازد. می‌توانید از این طریق نیز قیمت مسیرهای مختلف را پیدا کنید، برخی پروازها داخلی هستند و برخی دیگر پروازهای خارجی، از طرفی قیمت ممکن است در برخی موارد نیم بها باشد، در هر صورت ما می‌خواهیم اطلاعات بیشتری درباره بلیت هواپیما به شما ارائه دهیم.

قیمت بلیت هواپیمای داخلی

سفرهای داخلی در هر کشوری مرسوم است و در کشور ما ایران نیز این سفرها بخصوص در روزهای تعطیل مخصوصا با شروع سال نو بسیار بیشتر می‌شود، قیمت بلیت داخلی معمولا در روزهای تعطیل بهتر است، هنگامی که آب و هوا بهتر است قیمت بلیط تهران-کیش و تهران-مشهد بالاتر می‌رود. معمولا همه پروازهایی که داخلی هستند در وب‌سایت‌هایی که مربوط به فروش بلیط هواپیما هستند به صورت آنلاین به روز می‌شوند.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان

یک مورد که معمولا خانواده‌ها را درگیر خواهد کرد، تهیه بلیط هواپیما برای فرزندانشان است. شاید برای همه افراد این سوال ‍پیش بیاید که بلیط هواپیما برای یک کودک چقدر است، اگر همراه خود کودک دارید باید در مورد قیمت بلیط برای کودکان زیر ده سال اطلاعات زیادتری داشته باشید، این مورد را اینگونه می‌توان شرح داد که قیمت بلیط هواپیما برای یک کودک بستگی دارد به اینکه ایرلاین شما چگونه قیمت‌گذاری کرده است.

هر ایرلاین ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد اما قیمت‌ها خیلی با همدیگر فاصله ندارد، یک مورد دیگر در این باره این است که اگر کودکتان در سنین دو تا دوازده سال است ممکن است اصلا نیازی به صندلی نداشته و معمولا درصد کمی برای بلیط کودک پرداخت می‌شود، ممکن است قیمت‌گذاری اینگونه باشد که حدود ده درصد پرداختی وجود دارد. اگر پرواز چارتری باشد نیز بلیط کودک معمولا رایگان است.

معمولا هنگامی که می‌خواهید بلیط هواپیما برای کودک خریداری کنید ابتدا تمامی قوانین مربوط به این نوع بلیط را مطالعه کنید زیرا ایرلاین‌ها این نوع بلیط را متفاوت به فروش می‌رسانند. حتی در پروازهایی که چارتری هستند نیز ایرلاین‌ها با همدیگر فرق دارند و اگر جستجو کنید شاید بتوانید با هزینه مناسب‌تر بلیط های پرواز را تهیه کنید.

چرا زودتر باید بلیط هواپیما بخرم؟

براساس داده‌های پروازهای جهانی ۲۰۱۹، ۲۱ روز قبل از پرواز، بهترین نقطه برای رزرو پرواز است. اما این یک قانون همیشگی نیست. هنگام تلاش برای یافتن بهترین ایرلاین، توجه به قیمت‌ها ایده خوبی است. هزینه‌ها را در خطوط هوایی مختلف مقایسه کنید و مسیر دلخواه خود را پیدا کنید، اگر نتوانستید زودتر رزرو را انجام دهید، می‌توانید تمامی ایرلاین‌ها را جستجو کرده و حتی در چند روز قبل از سفر خود رزرو را انجام دهید، به دفاتر پرواز بروید و از آنها سوال بپرسید حتی ممکن است یکی دو روز قبل از پرواز بلیت مورد نظر خود را پیدا کنید.

ارزان‌ترین روزها برای پرواز را انتخاب کنید؟

تجزیه و تحلیل قیمت بلیط هواپیمای داخلی و خارجی نشان می‌دهد که پرواز در برخی روزها می‌تواند ارزان‌تر باشد. بسیاری از مسافران سفرهای خود را از شنبه یا جمعه آغاز می‌کنند، بنابراین در عوض در اوایل هفته، شانس شما برای قیمت کمتر بالاتر است. شروع سفر در روزهای وسط هفته تقریباً درصدی ارزان‌تر از سفر هوایی در روزهای دیگر است، البته این مورد نیز به ایرلاین موردنظر بستگی دارد که چگونه قیمت گذاری بلیط هواپیما خود را انجام دهد.

ارزان‌ترین ماه برای پرواز کدام ماه است؟

ارزان‌ترین ماه برای پرواز بسته به جایی که می‌روید متفاوت است، بنابراین یافتن بهترین نرخ‌ها تا حد زیادی به اجتناب از زمان اوج سفر برای مقصد شما منجر می‌شود یعنی مثلا اگر در روزهای تعطیل سال نو سفر کنید با حجم رزرو بلیط روبرو شده و مجبور می‌شوید قیمت بالایی را برای خرید بلیط هواپیما بپردازید. یک نکته داخلی عالی این است که در طول فصل سفر کنید. زمان‌های اوج مصرف که صرف نظر از اینکه به کجا می‌روید گران‌تر هستند، به دلیل برنامه تعطیلات تابستانی برای خانواده‌ها و در آغاز فروردین که تعطیلات ایرانی شروع می‌شود نیز بلیت سخت‌گیر می‌آید.

لیست قیمت بلیت هواپیمای شهرها

در کل می‌توان اینگونه بیان کرد که معمولا قیمت بلیت هواپیما در یک سال متفاوت خواهد شد. در بعضی فصول که آب و هوا بهتر است مثلا در بهار، در ایران مسافرت‌ها زیاد می‌شود، یا در اعیاد مذهبی نیز اینگونه است، در این زمان‌ها به شکل معمول قیمت‌ها بالاتر می‌رود و بستگی به مقصدی دارد که می‌روید. در اینگونه روزها معمولا پروازها دارای قیمت بالاتری است.

قیمت بلیط هواپیما برای کلانشهرها قطعا بالاتر است، برخی شهرهایی که قابلیت گردشگری بیشتری دارند نیز دارای بلیت هواپیمای گران‌تری هستند. برای خرید بلیط باید اکثریت وب سایت‌های مربوط به ایرلاین‌ها را جستجو کنید، اطلاعات مربوط به پرواز به شکل آنلاین همیشه برای شهرهایی که خطوط هوایی دارند بروز رسانی می‌شود، یکی از مزیت‌هایی که لیست‌های آنلاین دارند این است که به سرعت می‌توانید رزرو خود را انجام دهید و همچنین می‌توانید در جستجوی پروازهایی باشید که از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

معمولا این سایت‌ها تمامی ساعت‌های پرواز را ارائه می‌دهند و تمامی ساعت‌های شبانه روز در پرواز را بروزرسانی خواهند کرد. اینگونه می‌توانید به راحتی انتخاب خود را انجام دهید و هزینه رفت و آمدتان نیز پایین می‌ آید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به چگونگی خرید بلیط هواپیما و قیمت این نوع بلیط در کشور پرداختیم، نتیجه این است که هر نوع بلیط و قیمت آن با توجه به هر ایرلاین متفاوت است و در این مورد باید جستجوهای خود را بیشتر کنید.