فرانسه

فرانسه

France
پایتخت:
زبان رسمی: فرانسوی
جمعیت: ۶۷ میلیون نفر
واحد پول: یورو (€) (EUR)

شرح

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارای سواحل و با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. این کشور زیبا، بزرگ‌ترین کشور اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است. شهر پاریس پایتخت و بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجارت و فرهنگ آن است. با ایلیا گشت همراه شوید تا در ادامه این کشور زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی فرانسه

فرانسه کشوری است که به رمانتیکی و داشتن شهرهای زیبا و سواحل دیدنی شهرت دارد و همیشه جایگاه ویژه ای در گردشگری دارد.
این کشور مرکز پیدایش و شکوفایی فرهنگ مدرن جهان است که چهارمین کشور دارندۀ بیشترین میراث جهانی یونسکو است.
سالانه بیش از ۸۳ میلیون نفر گردشگر خارجی از این کشور زیبا دیدن می‌کنند که از این نظر این کشور را در دنیا بی نظیر می کند.
به دلایل استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی کشوری ایده‌آل برای زندگی است.

سیاست و اقتصاد

فرانسه کشوری توسعه‌ یافته و پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست و یکی از کشورهای مهم جهان در عرصه‌های صنعت و فناوری، فرهنگ، علوم بنیادی، هنر، اقتصاد و سیاست است. همچنین از مؤسسان سازمان ملل متحد بوده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است. 
این کشور رتبۀ پنجم بودجه و هزینه‌های نظامی در دنیا را داراست.

آب و هوا

شمال و شمال شرقی این کشور دارای آب‌وهوای معتدل و جنوب آن آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. بخش‌های غربی دارای اقلیم اقیانوسی بوده که دارای میزان بارش بالایی است و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم دارد. سایر مناطق نیز تابستان‌ گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌ سرد دارند.

غذا

فرانسوی ها به تازگی، طعم و طبیعی بودن مواد اولیه غذاها اهمیت بسیار می دهند. شیوه آشپزی آنها که بر آشپزی دیگر کشورهای دنیا تاثیر فراوانی گذاشته است با سبک ایتالیایی شباهت فراوانی دارد. دانش غذایی فرانسه در سال 2010، توسط یونسکو به فهرست میراث فرهنگی و معنوی اضافه شد. مشهورترین غذای آنها باگت فرانسوی است که هرجند به تنهایی هم لذیذ است اما معمولا با پنیرهای سنتی این کشور استفاده می شود.

شرح

مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه 

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه ­های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 6 قطعه عکس ۴.۵ *۳.۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 20 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.

الف) حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده‌­های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

5) اصل سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی، و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق

د) بازنشسته‌­ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­نامه

کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

*تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین ( به جز افراد زیر 12 سال ) جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می‌­باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 500.000.000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می‌­گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها