روسیه

روسیه | Russia

پایتخت:
زبان رسمی: روسی
جمعیت: ۱۴۴٬۴۶۳٬۴۵۱
واحد پول: روبل (RUB)

شرح

کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. با ایلیا گشت همراه شوید تا درباره این کشور بزرگ بیشتر بدانیم.

موقعیت جغرافیایی

روسیه پهناورترین کشور جهان با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت است. کشور روسیه از نیمی از مساحت قاره آفریقا پهناورتر  است. به دلیل نزدیکی این کشور به قطب شمال بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش هستند. درست به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور به ویژه سرزمین بزرگ سیبری خالی از سکنه هستند.

موقعیت پایتخت

مسکو در غرب کشور و بخش اروپایی کشور واقع شده است. این شهر بزرگترین شهر اروپا است.

جمعیت 

روسیه با حدود ۱۴۴/۵ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۱۷، نهمین کشور پرجمعیت دنیا است. نرخ رشد جمعیت در این کشور پهناور منفی است. بیشتر جمعیت در غرب این کشور یعنی در بخش اروپایی آن زندگی می‌کنند.

زبان 

زبان رسمی روسیه، زبان روسی است. البته ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسی زبان مادری حدود ۱۴۵ میلیون نفر است.

گردشگری

روسیه به طرز باورنکردنی‌ای، غیرقابل توصیف و زیبا است. این سرزمین وسیع جایی است که در کنار مراکز شلوغ شهر، دارای پهنه‌های بکر و دست نخورده است. این زیبایی‌ها حس ماجراجویی را در بیندده تحریک می‌کنند. از امپراطوری باشکوه گرفته تا سرزمین‌ یخ زده‌ی سیبری و از بناهای باستانی دوران شوروی گرفته تا فرهنگ شهری آن، همه و همه نشان دهنده‌ی این است که این کشور سرزمین تناقض‌ها و برترین‌ها است. شاید به همین دلیل است که چرچیل آن را به عنوان «معمایی پیچیده شده در یک رمز و راز مبهم» توصیف کرده است.

جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌های سال این کشور شگفت‌انگیز هستند. البته به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می‌آیند. اگر به برف و یخ علاقه‌مند باشید و هوای سرد و کولاک اذیت‌تان نکند، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند. روزهای پایانی اکتبر به دلیل بارش‌های اولیه برف و ماه‌های مارس و آوریل زمان آب شدن برف‌های زمستانی برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن می‌شود و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها