مسکو

Moscow

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۵۵۱۹۳۰ نفر
پیش شماره تلفن: ‎(+۷)۴۹۵، (+۷)۴۹۹
ساعت:

شرح

معرفی شهر مسکو

 پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت كشور روسیه، شهر مسکو است که با بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان است. این شهر یکی از مهمترین مراکز سیاسی،  اقتصادی، مذهبی، آموزشی، تاریخی، مالی و ترابری کشور روسیه و قاره اروپا است. این شهر در ناحیه مرکزی فدرالی و در کنار رودخانه مسکو  و در قسمت اروپایی روسیه واقع شده‌است. کاخ کرملین قلعه‌ای باستانی محسوب می‌شود که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است.
این شهر در گذشته پایتخت اتحاد جماهیر شوروی نیز بوده است.

حمل و نقل

«متروی مسکو» نام یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی است که بزرگ‌ترین تولید کننده واگن‌های مترو در جهان است.
از امکانات حمل و نقل این شهر می‌توان به چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو (که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های مترو در دنیاست)، اشاره کرد.
متروی مسکو با داشتن ۱۲ خط فعال، ۱۸۰ ایستگاه و مسیری به طول ۲۹۸ کیلومتر، یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری دنیا است که تونل هایی بسیار عمیق دارد و پله برقی‌هایی به طول بیش از ۱۰۰متر مردم را حمل می‌کنند. مترو مسکو پس از مترو توکیو، بیشترین مسافر را در بین متروهای دنیا دارد.

توسعه

مرکز تجارت جهانی مسکو که از سال ۱۹۹۲ شکل گرفت یکی از بخش‌های جدید موسکو است که هدف آن ایجاد یک منطقه تجاری و تفریحی بزرگ در اروپای شرقی است.
این شهر دارای یک مرکز بین‌المللی کسب و کار است که منطقه‌ای تجاری، بازرگانی، مسکونی و تفریحی، با محوریت کسب و کار است.
کلان‌شهر مسکو دارای رتبه خوبی در سطح جهان از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی وآموزشی است. این شهر بیش‌ترین امکانات ورزشی دنیا را به خود اختصاص داده‌است.

آب و هوا

مسکو دارای آب و هوای قاره‌ای مرطوب است که زمستان‌هایی طولانی و سرد و تابستان‌هایی کوتاه و گرم دارد.

گردشگری

بهترین اوقات برای گردشگری و خوشگذرانی ماه های جولای و آگوست است که گرم‌ترین ماه‌های سال هستند. اگر شما هم به برف و یخ علاقه‌مندید و دوستدار هوای سرد و کولاک باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به این شهر زیبا می‌بخشد. روزهای پایانی اکتبر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

تورها

هتل‌ها

دیدنی‌ها