سوچی | Sochi

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۴۱۹۰۲
پیش شماره تلفن: ۸۶۲۲(۷)+
ساعت:

شرح

شهر سوچی که از طرفی بر کرانه‌های دریای سیاه و از طرف دیگر بر دامنه بلندی‌های مملو از برف رشته کوه‌های قفقاز آرام گرفته، یکی از شهرهای توریستی و پر طرفدار کشور پهناور روسیه است. این شهر که زمانی میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی سال 2014 را بر عهده داشت، به تازگی میهمان برخی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه را نیز بر عهده گرفته است. این شهر در سرزمین کراسنودار و در مرز غربی و جنوبی روسیه واقع شده است. ساحل زیبا و درخشان آن به همراه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دیگر، اینجا را به یکی از مقاصد اصلی توریست‌های اروپایی تبدیل نموده است. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر می‌کنیم.

معرفی شهر سوچی

شهر سوچی قرن‌های پیش در تصرف رومیان و یونانیان باستان بود و بعد از آن‌ها پادشاه گرج در قرن 6 میلادی این شهر را به تملک خود درآورد. پس از آن‌ها نیز از قرن 15 میلادی توسط حکومت‌های خودمختار ادراه می‌شد تا اینکه نهایتا در قرن 19 میلادی به کشور شوروی پیوست. همچنین سابقا نام آن بندر الکساندریا بوده تا اینکه در سال 1896 نام سوچی که مشتق شده از واژه محلی “سچه” به معنای مکان کنار دریا بوده بر آن نهاده شد. این شهر که از معدود شهرهای خوش آب و هوای روسیه با اقلیم معتدل و استوایی است، پس از بازی‌های المپیک زمستانی 2014 به جهان معرفی شد و از آن پس به یکی از مقاصد اصلی گردشگران و توریستان تبدیل شده است.

استادیوم و ورزشگاه

ورزشگاه فیشت این شهر که در سال 2013 افتتاح شد و توسط گروه مهندسی BuroHappold از انگلستان طراحی و ساخته شده با ظرفیت 48 هزار نفر، محل برگزاری ۶ مسابقه از رقابت‌های جام جهانی 2018 خواهد بود.

جغرافیا

این شهر با درازای 145 کیلومتر در امتداد دریای سیاه، طویل‌ترین شهر اروپا و دومین شهر طویل دنیا بعد از مکزیکوسیتی است. همچنین به علت قرارگیری در جنوبی‌ترین نقطه روسیه و نزدیکی به خط استوا حدود 90 درصد آن توسط جنگل‌ها و پارک‌ها احاطه شده و 2024 کیلومترمربع آن پوشیده از جنگل است که 40 درصد آن در شهر واقع شده است. فاصله آن با شهر مسکو پایتخت روسیه نیز 160 0کیلومتر است.

آب و هوا

اقلیم معتدل و استوای بر این منطقه حاکم است که موجب دمای میانگین 5 درجه در روزهای سرد و دمای 26 درجه در روزهای گرم آن شده است. 1500 میلی‌متر نیز به طور متوسط بارش سالانه دارد که از این لحاظ به عنوان شهری مرطوب شناخته می‌شود.

هتل‌ها

دیدنی‌ها