کانادا

کانادا | Canada

پایتخت:
زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی
جمعیت: ۳۵,۶۷۵,۸۳۴
واحد پول: دلار کانادا

شرح

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است. این کشور از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌ است. نام کانادا از واژهٔ سرخ‌پوستی Kanata به معنی «دهکده» یا «سرپناه» گرفته شده است. همراه ایلیاگشت شوید و با این کشور وسیع بیشتر آشنا شوید.

معرفی کشور کانادا

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و شاید بسیاری از افراد در فکر سفر به این کشور پهناور باشند. کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان استان‌های این کشور هستند. 

موقعیت جغرافیایی

کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان محسوب می‌شود. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده آمریکا، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از کانادا به دلیل سردی هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. 

جمعیت

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار این کشور، بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است. با وجود اینکه کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست، ولی جمعیت نسبتاً کمی دارد. با آن‌کهاین کشور از همسایه‌اش آمریکا گسترده‌تر است، جمعیتی برابر ۱۱ درصد جمعیت آمریکا دارد. این کشور بعد از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است. جالب است بدانید که نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن یعنی تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل وونکوور هستند.

آب و هوا

آب و هوای این کشور پهناور و سرد در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی و در جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است.

زبان

زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی این کشور محسوب می‌شوند. زبان فرانسه زبان مادری حدود ۶٫۶ میلیون نفر کانادایی است. بیشتر فرانسوی‌زبانان این کشور در استان کبک زندگی می‌کنند. در حدود یک میلیون نفر از آنها در استان‌های دیگر کانادا به سر می‌برند. 

اقتصاد

این کشور از نظر صنعت و فناوری بسیار پیشرفته است. سیستم اقتصادی آن به شدت و به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده آمریکا وابسته است. وابستگی این کشور به منابع طبیعی گران‌بهایش هم بسیار زیاد است.

شرح

مدارک مورد نیاز سفارت کانادا 

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند بدون نیاز به تاییدیه دادگستری و امور خارجه

1) اصل  گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی 

 الف) مدت اعتبار حداقل یکسال  از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

 ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است. 

2) 2  قطعه عکس 4 *6 رنگی ، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)

5) مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک، گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شخص باشد و گواهی سپرده بلندمدت در صورت وجود ( مدارک دیگری همچون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز می تواند تمکن مالی شما را نشان دهد.) ( زمان صدور مدارک بانکی حداکثر یک ماه قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.)

 * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک

 * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

6) اصل و ترجمه اسناد ملکی

7) اصل و ترجمه مدارک شغلی

   الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه

   ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مهندسان: پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

   د) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی، و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و سابقه        بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق     

   ه) بازنشسته­ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه سه فیش آخر حقوق، در صورت افزایش حقوق ارائه حکم افزایش حقوق بازنشستگی الزامی است.   

   و) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی، و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و سابقه        بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق     

   ز) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تاسیس /آخرین آگهی تغییرات / آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارکنان، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک و گردش چهار ماهه حساب شرکت به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک

ح) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

   ط) دانش آموزان، دانشجویان: اصل  نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایتنامه  کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

8) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین  سفر می کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

9) اصل و ترجمه  مدارک شغلی  و مالی همسر برای خانم­های خانه­دار

*تکمیل فرم مشخصات فردی و فرمهای مربوط به کانادا به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها