جنگل بارانی دبی

جنگل بارانی دبی

شرح

آشنایی با جنگل بارانی دبی

جنگل بارانی دبی ،از بزرگ‌ترین جنگل‌های مصنوعی در جهان است که بیش از 3000 گونه گیاهی و جانوری در آن وجود دارد. سیاره سبز در داخل ساختمانی شیشه ای به طول 72/45 متر ساخته شده است. در وسط این جنگل بارانی درختی مصنوعی به طول 25 متر قرار گرفته است. رطوبت محیط در این جنگل 70% بیش از میزان استاندارد محسوب می شود و دمای آن بین 25تا 27/7 درجه سانتی گراد متغییر است. جنگل‌های بارانی، جنگل‌های انبوهی هستند که در مناطق گرم و پر باران نظیر سرزمین‌های آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و جنوب شرق آسیا به وجود می‌آیند و حال شما در شهر دبی شاهد نمونه‌ای از این نوع جنگل‌ها هستید.

حیات وحش جنگل بارانی دبی

برای نزدیک شدن به درخت، بازدیدکنندگان می بایست از پُلی طنابی که از دو سمت به سکوهای کناری ساختمان متصل شده، عبور کنند. این شهر شگفتی ها و عجایب هر دفعه یک لقب دیگر را به خود اختصاص میدهد. جنگل بارانی، یکی از پروژه های جدید است که البته به نام دیگر سیاره سبز نیز آن را میشناسند. این جنگل بارانی، در دل کویر و شن های بیابان دبی مثل یک معجزه است. این جنگل بارانی به مردم این شهر کمک میکند تا برای چند ساعت از هوای مرطوب و بیابان های دبی رها شوند. هدف از ساخت این جنگل، نشان دادن گیاهان مناطق گرمسیری حیات وحش است، حیواناتی نظیر مارها، جوجه تیغی، تنبل ها، پستانداران، انواع پرندگان توکان، مارمولک ها، مورچه های کارگر، طوطی ها، قورباغه.

کلاس های آموزشی جنگل بارانی

در این ساختمان کلاس های آموزشی نیز برای سنین شش تا سه سال، هفت تا یازد سال، دوزاده و چهارده سال برگزار شده تا کودکان و نوجوانان شما بتوانند با منطاق گرمسیری و جانوران آن آشنا شوند. دراین جنگل مصنوعی، ساختمان 72 متری شیشه ای وجود داشته که به شکل اوریگامی طراحی شده و با شکل اکوسیستمی که دارد شبیه به جنگل های گرمسیری است. یکی از جالب ترین و البته قسمت اصلی از این ساختمان، تنه درخت 25 متری است که بلندترین درخت در جهان نامیده میشود که البته مصنوعی است.

با اینکه این درخت مصنوعی بوده اما پوشش گیاهی و شاخه های آن طبیعی هستند و این امکان را داشته تا پرندگان و جانوارن به راحتی بتوانند در آن زندگی کنند. ساخت این پوشش گیاهی و طراحی تنه درخت مصنوعی ده سال طول کشیده و دلیل این مدت زمان زیاد، در نظر گرفتن رفتار تمام جانوارن بوده است. این ساختمان علاوه بر قسمت تنه درخت، قسمت دیگری از خود را به آکواریوم سیاره سبز قسمت داده که تنها ماهی ها و موجودات آبزی کمیابی را در خود دارد که در منطق گرمسیری و اعماق آب زندگی میکنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط