United_Arab_Emirates

امارات متحده عربی

United Arab Emirates
پایتخت:
زبان رسمی: عربی
جمعیت: ۸٫۱۰۶٫۰۰۰
واحد پول: درهم امارات (AED)

شرح

امارات متحده عربی که مخفف انگلیسی آن «UAE» است، یک پادشاهی مطلقه فدرال در منطقه خاورمیانه و در شرق شبه جزیره عربستان است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شمال با خلیج فارس و از شرق با عمان همسایه است. شهر ابوظبی پایتخت این کشور به شمار می رود. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی بهترین هتل های ارمنستان

معرفی امارات متحده عربی

امارات متحده عربی، حاصل اتحاد هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی بعد از استقلال از بریتانیا  شکل گرفت. امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است.

آب و هوا 

امارات متحده عربی آب‌وهوایی بیابانی دارد و سرزمینی هموار است اما شرق این کشوز کوهستانی و سردتر است. جالب است بدانید کمتر از یک درصد خاک آن قابل کشت است.

جمعیت

در امارات متحده عربی فقط ۱۹ درصد اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند و اعراب دیگر کشورها و ایرانیان ۲۳ درصد و اهالی جنوب آسیا حدود ۵۰ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. رشد جمعیت آن ۳٫۰۵ درصد است و با بیش از ۱۶ مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت در سال پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیا محسوب می شود.

اقتصاد

امارات متحده عربی یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را دارد و تولید ناخالص سرانه با ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی برابری می کند. در این کشور نرخ بیکاری 4/2 درصد است. حدود 5 درصد مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم این کشور ۱۱ درصد بود.

سفری اقتصادی با تور ارزان ارمنستان

هنرهاي سنتي و مدرن رايج

توجه ویژه دولت امارات به عرصه های نمایشی موجب برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی و جشنواره های نمایشی بویژه در شارجه و دبی و ابوظبی شده است. برپايي جشنواره هاي سنتي، جشن خرما و لباس هاي محلي، شتر سواري، اسب دواني، قايق راني و خط، تذهيب و هنر هاي قرآني از جمله عرصه هاي فرهنگي و هنري این کشور است كه به صورت دوره اي در شهر هاي مختلف آن انجام می پذیرد.

در اين ميان دبي بيشترين برنامه و سرمايه گذاري را در سطح بين المللي انجام می دهد و از اين طريق بخش قابل توجه اي از گردشگران خارجي براي خريد و تماشا به دبي جذب می شوند.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها