موزه دبی

موزه دبی

شرح

آشنایی با موزه دبی

دبی یکی از لذت بخش ترین و زیباترین مکان هایی است که همانندش وجود ندارد. گرچه زیبایی هایش طبیعی نیست اما آسمان خراش های این شهر مدرن آنچنان دیدنی است که نفس را در سینه هر بازدید کننده ای حبس می نماید. به طور کلی می توان از دبی به عنوان یک شهر جادویی نام برد که به راحتی می توان در آن زندگی کرد. این شهر زیبا حدودا از قرن بیستم شروع به پیشرفت و مدرنیزه شدن کرد و سرعت رشدش آن چنان غوغایی در دنیا به راه انداخت که در زمان کوتاهی از ابرقدرت های مقاصد گردشگری در خاورمیانه شد. یکی از جاذبه های این شهر موزه دبی می باشد

اماکنی که اطلاعات خوبی برای شناساندن تمدن و پیشینه ی این شهر در اختیار ما قرار می دهد. موزه دبی به عربی ( متحف دبی ) یکی از معالم بارز و تاریخی و یکی از جاذبه های گردشگری دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعدادی زیادی از گردشگران تور دبی از مناطق داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند.

جاذبه های تاریخی موزه دبی

«موزه دبی» یکی از دیدنی‌های مهم این شهر است که برای مردم دبی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. این موزه در سال 1971 در داخل قلعه‌ای بنام قلعه فهیدی درمحله بستکیه دائر گردیده‌ است. از آنجا که این بنا قدیمی‌ترین ساختمان شهر بوده، مدتها از آن برای سکونت حاکمان وقت و مقر حکومتی استفاده می‌شده ‌است تا اینکه در سال 1969، شیخ حمدان ابن رشید آل مکتوم نامه ای به شیخ بدر محمد الصباح، رئیس دفتر امور خارجه کویت صادر کرد و درخواست کرد که یک متخصص موزه برای کمک به ایجاد موزه به دبی فرستاده شود، و در سال 1970 جهت استفاده موزه بازسازی گردید. توسعه و استقرار سایر اتاقها و نگارخانه‌های موزه در سال 1995 صورت گرفت.

آثار تاریخی موزه

تصاویر رنگی و جذاب، همراه با مدل‌های زنده، صدا و جلوه‌های ویژه بصورت کاملاً روشن زندگی مردم را قبل از کشف نفت در این منطقه به نمایش در می‌آورد. نگارخانه‌ها نیز تصاویری از خور دبی، خانه‌های عربی قدیمی، مساجد، بازارها، باغ‌های خرما، زندگی ساحل نشینان و بیابان نشینی را به نمایش گذاشته‌اند. یکی از زیباترین این تصاویر، تصویر مربوط به استخراج مروارید از اعماق آب دریا می‌باشد که در آن چند تاجر مروارید، سنگ‌های وزنه، ترازو و غربال مخصوص این کار دیده می‌شوند.این قلعه در نوع خود، یک موزه نظامی سحرآمیز نیز می‌باشد. در این موزه مجموعه جالبی از اقلام تاریخی از جنس مس، مرمر سفید و مصنوعات سفالی پیدا شده در قبرهایی متعلق به حدود 4000 سال پیش در معرض دید عموم قرار داده شده‌ است. شما میتوانید با انتخاب تور دبی و سپس سفر به این شهر زیبا از جاذبه های دیدنی این موزه بازدید کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط