آیا ارمنستان ویزا میخواهد

ارمنستان یکی از زیباترین کشورهای دنیا، با قدمت ۳ هزار ساله است که به واسطه مردم خون گرم، آداب و رسوم جالب و مکان های دیدنی و گردشگری فوق العاده ، سهم بسیار بزرگی در صنعت توریسم جهان ایفا می کند. قبل از سفر به ارمنستان، لازم است مواردی چون نوع آب و هوا، مکان های دیدنی، رسم و رسوم رایج، واحد پول رایج و از همه مهم تر، مواردی راجع به چگونگی اخذ ویزای ارمنستان و شرایط آن را مورد بررسی قرار دهید تا با آمادگی کامل بهترین سفر ممکن را تجربه کنید. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ویزا ارمنستان قابل دسترس خواهد بود.

ویزای ارمنستان

ویزای ارمنستان

سالانه افراد زیادی برای اخذ ویزای ارمنستان اقدام می کنند، دانستن این قضیه که هر فرد با توجه به نوع سفری که به ارمنستان خواهد داشت، باید ویزای مورد نیاز و مدارک مورد نیاز همان سفر را تهیه کند و همراه داشته باشد، بسیار بااهمیت است؛ در ادامه مقاله با انواع ویزای ارمنستان و مدارک مورد نیاز آن آشنا خواهیم شد.

قیمت و رزرو تور ارمنستان لحظه آخری

یکی از پر تکرارترین سوال های مسافران به مقصد ارمنستان، این است که آیا مسافرت به ارمنستان ویزا می خواهد؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم، هدف از مسافرت، تفریحی است یا غیر تفریحی، در صورتی که هدف شما تفریحی باشد، لازم نیست قبل از سفر در کشورتان به سفارت مراجعه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید ثبت نام در یک تور مسافرتی است ، در این صورت زمانی که وارد خاک کشور ارمنستان می شوید ویزای ارمنستان برای شما به صورت اتوماتیک صادر می ‌شود.

مدتی که این ویزا اعتبار دارد سه ماه یا ۹۰ روز است، حال اگر سفری غیر تفریحی به مقصد ارمنستان دارید، باید قبل از سفر، هدف خود را به صورت کامل مشخص کنید و نسبت به آن هدف ویزای مورد نیاز را تهیه نمایید.
نوعی ویزا هم برای کشور ارمنستان وجود دارد به نام ویزای ترانزیت، در صورتی که شما بخواهید از کشور ارمنستان به کشور دیگری سفر کنید، باید این ویزا را داریافت کنید.

انواع ویزا ارمنستان

ویزای گردشگری و توریستی:

اگر برای دیدن بستگان انجام کار و به عنوان یک توریست وارد این کشور می شوید باید از این نوع ویزا استفاده نمایید که معمولاً به وسیله خرید تور ارمنستان به راحتی قابل دسترس است.

ویزای ارمنستان

ویزای دولتی:

برای افراد دولتی که برای خدمت خاصی وارد کشور ارمنستان می شود صادر می گردد. افرادی که گذرنامه دیپلمات دارند، برای ورود به کشور ارمنستان، نیاز به ویزای دیپلمات دارند.

ویزای ترانزیت :

نوع دیگری از ویزا ارمنستان، استفاده از ویزای ترانزیت به‌ منظور توقف شخص به مدت حداکثر سه روز در کشور ارمنستان است، این ویزا زمانی کاربرد دارد که شخص قصد سفر به کشورهای دیگر را دارد و در این میان باید چند روزی، در کشور ارمنستان بماند. این ویزاها به مدت یک سال اعتبار دارند.

چهار روش اخذ ویزا به صورت های الکترونیکی، صدور در مرز، سفارتخانه ها و کنسولگری ها، و عدم نیاز به ویزا برای برخی از کشورها می باشد. داشتن گذرنامه ای با حداقل شش ماه اعتبار همراه با سایر مدارک همچون دعوتنامه برای سفرهای غیر گردشگری، یکی از نکات پر اهمیت می باشد. باید در نظر داشت طبق تفاهم نامه ای که بین دو کشور ایران و ارمنستان نوشته شده، مردم این دو کشور می توانند به مدت سه ماه یا نود روز در طول شش ماه در کشورهای هدف اقامت داشته باشند.

هزینه اقامت در هتل آرارات ارمنستان

شرایط ویزا ارمنستان

مسافرانی که قصد سفر به ارمنستان را داشته باشند، می توانند با هزینه حدوداً ۱۰ تا ۱۲ دلار و همراه داشتن مدارک لازم، ویزا را به راحتی دریافت کنند. طبق توافقنامه دولت ایران و ارمنستان شهروندان ایرانی و ارمنی می ‌توانند به مدت ۹۰ روز در در طول مدت ۶ ماه با این ویزا در کشور ایران یا ارمنستان به سر ببرند. معمولا ویزای غیر گردشگری، بسیار سریع و گاه در یک روز قابل صدور می باشد.
اگر مسافران تمایل به مسافرت با وسایل شخصی و اتوبوس داشته باشند، باید در مرز ایران ارمنستان اقدام به گرفتن ویزا کنند و باید بدانند هزینه هایشان شامل هزینه ‌های بیمه و هزینه‌ های اضافی خواهد بود. یکی از مدارک ویزا ارمنستان، گذرنامه ی دارای اعتبار می باشد. اگر می خواهید از ویزایی که در کنسولگری یا سفارت ارمنستان صادر می کند استفاده کنید، داشتن دعوتنامه از سوی شخص حقوقی یا شرکت الزامی می باشد.

شرایط ویزای ارمنستان

مراحل اخذ ویزا ارمنستان

ابتدا برای اخذ ویزا باید مدارک لازم را آماده کنید، اگر برای منظوری به غیر از گردشگری همچون مسایل کاری و ثبت شرکت سفر می ‌کنید، باید قبل از هر چیزی اسناد ثبت شرکت را تنظیم کنید، پس از پرداخت هزینه های جاری مربوط به سفر و بیمه و عوارض ورود به کشور، می توانید درخواست اخذ ویزا داشته باشید.

درخواست و صدور ویزای ارمنستان به چهار شکل متفاوت صورت می گیرد؛ ویزای الکترونیکی، ویزایی که باید به سفارت مراجعه شود، ویزایی که در مرز ارمنستان صادر می گردد، و برای بعضی از کشورها هم نیاز به گرفتن ویزا نیست.
اگر برای مورد گردشگری ادامه تحصیل در دوره کوتاه یا اقامت کوتاه به منظور تجارت و معالجات پزشکی، و چنین مقاصدی قصد سفر دارید، می توانید به وسیله ویزای الکترونیکی که آنلاین است، خواسته خود را ثبت کنید. ثبت درخواست ویزا حداقل باید سه روز قبل از ورود به ارمنستان صورت گیرد. در این سه روز مدارک شما بررسی می‌ شود و نهایتاً ویزا صادر می گردد.

مراحل اخذ ویزای ارمنستان

مدارک لازم برای اخذ ویزا

شما می توانید با در دست داشتن پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشند همراه یک قطعه عکس زمینه روشن، کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ها، نسخه ای از ویزای الکترونیکی، داشتن ایمیل شخصی فعال برای تایید ویزای الکترونیک، به همراه بلیطی که مورد تایید باشد، برای گرفتن ویزا اقدام کنید. البته این مورد را نیز در نظر داشته باشید که قیمت ویزای ارمنستان با توجه به نوع ویزای درخواستی و زمان مورد نیاز متفاوت است.

هزینه خرید بلیط رفت و برگشت ایروان

جمع بندی

برای سفر به ارمنستان در صورتیکه از تورهای گردشگری استفاده کنید و به منظور گردش و تفریح وارد کشور ارمنستان شوید، نیازی به اخذ ویزا قبل از ورود به خاک ارمنستان نیست و ویزای شما دقیقا در مرز کشور ارمنستان صادر خواهد شد.

اگر مواردی به جز گردشگری، هدف شما برای سفر می باشد، باید نسبت به هدف خود حداقل سه روز قبل از سفر یکی از انواع ویزا را دریافت کنید. اگر شما با وسایل شخصی قصد ورود به ارمنستان دارید و هدفتان گردشگری باشد، علاوه بر ویزایی که باید در مرز برای گرفتنش اقدام کنید، هزینه های بیمه و عوارض ورود به کشور نیز برایتان هزینه های اضافی دربر دارد.