کامبوجپرچم کامبوج

درباره کشور

کامبوج یکی از دیدنی‌ترین‌ کشورهای جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر پنوم پن که در همسایگی کشورهای تایلند، ویتنام و لائوس قرار گرفته است. این کشور با داشتن تاریخ باستانی و بسیار پر فراز و نشیب خود همراه جاذبه‌های طبیعی بسیار کمیاب و نادری که فقط در این سرزمین دیده ‌می‌شوند، به یکی از بهترین مقاصد گردشگری جنوب شرقی آسیا تبدیل شده است. پس اگر قصد سفر به کشوری تاریخی با جاذبه‌های خاص و منحصر به فرد را دارید، ایلیا گشت به شما این کشور جنوب آسیایی را پیشنهاد می‌کند، با ما همراه شوید.

معرفی کشور کامبوج

کامبوج کشوری است که بارها در طول تاریخ نامش تغییر یافته و نهایتا در سال 1989 نام کامبوج برای آن توسط هون سن نخست وزیری که بیشتر از 25 سال اداره این کشور را بر عهده دارد، انتخاب شد. هون سن طولانی‌ترین حکومت را در منطقه جنوب شرقی آسیا دارد. با این وجود نظام سیاسی این کشور پادشاهی مشروطه است که در سال 1993 و 14 سال بعد از سرکوب انقلاب کمونیستی خمرهای سرخ به کامبوج بازگشت. متاسفانه این کشور امروزه از فساد اداری بسیار بالا، مهاجرت شمار زیادی از ویتنامی‌ها، گسترش بیماری وحشتناک ایدز و مین‌های به جا مانده از سال‌ها جنگ داخلی و خارجی در زمین‌های آن، رنج می‌برد.

اقتصاد

اقتصاد کامبوج شدیدا به صنعت گردشگری و تولید لباس در آن وابسته است. صنعت کشاورزی نیز با در بر داشتن 75 درصد از نیروی کار این کشور، در جایگاه مهم اقتصادی آن قرار گرفته است. 

جغرافیا

این کشور که بخشی از شبه جزیره هندو چین محسوب می‌شود، با کشورهای تایلند از شمال و غرب و جنوب، ویتنام از شرق و لائوس از شمال، مرز مشترک دارد. در جنوب خود نیز توسط خلیج تایلند به مسافت 441 کیلومترمربع احاطه شده است. جالب اینجاست که قلب این سرزمین در میانه دشتی بزرگ واقع شده که خود دشت در میان مناطق کوهستان کم ارتفاعی که دور تا دور کشور را مانند دیواری بلند به خصوص در مرزها احاطه نموده‌اند، قرار گرفته است. 

آب و هوا

اقلیم این کشور تا حدودی گرمسیری است. در فصل تابستان آب و هوا شدیدا گرم و شرجی می‌شود که اصلا برای سفر به آن مناسب نیست. با این وجود فصل پاییز و زمستان هوا کمی بهتر شده و رو به خنکی می‌رود که بارش‌های فراوان باران هم اتفاق می‌افتد.

مشخصات کشور

قاره: آسیا

موقعیت