سیم ریپ | Siem Reap

جمعیت: ۱۳۹,۴۵۸
پیش شماره تلفن: ۶۳(۸۵۵)+
ساعت:

شرح

سیم ریپ | Siem Reap

به جرات می‌توان گفت یکی از مهیج‌‌ترین شهرهای توریستی جنوب شرق آسیا، شهر سیم ریپ مرکز استان سیه‌م رئاب است که در شمال غرب کشور اعجاب‌انگیر کامبوج واقع شده است. این شهر را که دروازه ورودی منطقه شگفت‌انگیز آنگکور می‌شناسند، یکی از قدیمی‌ترین و افسانه‌ای‌ترین شهرهای دنیا است که با تاریخ پر فراز و نشیب خود و طبیعت بکر و سرسبز سالانه شمار بسیار زیادی علاقه‌مند را به خود جذب می‌کند. ایلیا گشت در این مقاله تلاش کرده که سفری به این شهر افسانه‌ای داشته باشد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر سیم ریپ

سیم ریپ که در لغت به معنای شکست سیام‌ها است شهری تاریخی در شمال غرب کامبوج است که در منطقه باستانی آنگکور قرار گرفته است. این منطقه را بیشتر با معابد و مجسمه‌های تاریخی که بر اساس افسانه‌های هندو طراحی و ساخته شده‌اند و تاریخ پر رمز و رازی را در دل خود پنهان نموده‌اند، می‌شناسند. با این وجود در بخش قدیمی شهر و پیرامون دریاچه زیبای تانل، معماری‌هایی از سبک فرانسوی به چشم می‌خورد که به حضور فرانسویان در سال‌های نه چندان دور در کشور کامبوج برمی‌گردد. در برخی نقاط شهر نیز به خصوص در اطراف بازار قدیمی می‌توان سبک معماری چینی را مشاهده نمود.

در معنای نام شهر می‌توان گفت سیام نام اقوام تایلندی‌ها بوده که زمانی این سرزمین را در تصرف خود داشته‌اند، با شکست این قوم از اقوام خمر و توسط پادشاه آنگ چان در قرن پانزدهم میلادی، وی شهری را با نام شکست سیام‌ها در منطقه جنگی تاسیس می‌کند تا پیروزی‌ای را که به سختی به دست آورده بود برای همیشه در تاریخ ثبت نماید. امروزه این شهر یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان است که با هتل‌ها و رستوران‌های شیک بسیار از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. 

گردشگری

از جمله جاذبه‌های توریستی بسیار زیبای شهر می‌توان به منطقه تاریخی آنگکور وات، که مجموعه ای از معابد هندو و بودایی است، معبد تا پراهم که به معبد توم ریدر هم معروف است، معبد بایون، جاده شاهی آنگکور، سیرک کامبوجی، مرکز نگهداری پروانه بانتیای سری، پارک ملی پنوم کولن و موزه ملی سیم ریپ یا موزه ملی آنگکور اشاره نمود. 

آب و هوا

آب و هوای این منطقه مانند سایر مناطق جنوب شرق آسیا کاملا گرمسیری و شرجی است. باراش باران در بعضی از روزها حدود یک ساعت طول می‌کشد و گاهی حتی بیشتر از چند ساعت باران ادامه دارد. اکثر روزها هوا بسیار گرم است و زمستان‌ها بسیار خفیف می‌گذرند.