Ealiya Gasht Pars

کشور استرالیا

درباره کشور

استرالیا کشوری جزیره ای است که در هیچ مرز خاکی ندارد و اطراف آن در شمال به چند دریا و خلیج، در غرب با اقیانوس هند، در جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و در شرق با اقیانوس آرام محدود می شود. در ادامه با ایلیا گشت همراه باشید.

جغرافیا استرالیا

استرالیا با حدود 6.7 میلیون کیلومتر مربع کوچکترین قاره دنیا یعنی اقیانوسیه را شکل داده است. این جزیره از نظر زمین شناسی قدیمی ترین خشکی جهان محسوب می شود. در شرق آن کوهستان و غرب آن فلات غربی استرالیا قرار دارد. محیط زیست این کشور نیز بسیار متنوع و جالب توجه است و این کشور با داشتن ۷۵۵ گونه گیاهی و جانوری متنوع‌ترین کشور در دنیا از لحاظ زیست‌بوم است.

گردشگری

استرالیا همانند نیوزلند همیشه برای ماجراجویان و عاشقان طبیعت تازگی دارد. سواحل استرالیا هر کدام دنیایی زیبایی دارند که در کنار مردم مهمان نواز و خونگرم آن این کشور را به یکی از کشورهای پربیننده تبدیل کرده است.

تالار اپرا

معروف ترین جاذبه دست ساز انسان در این کشور تالار اپرای سیدنی است. این ساختمان زیبا با طراحی منحصر بفردش در منطقه بنلونگ پوینت قرار دارد و به ثبت جهانی رسیده است. این ساختمان شاهکار دست یک معمار دانمارکی است که هیچ وقت موفق به بنای تکمیل شده خود نشد.

دیواره مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی استرالیا یکی دیگر از میراث ثبت شده جهانی استرالیا در یونسکو یکی از بزرگترین ساختارهای زیست محیطی دنیاست که حتی از فضا قابل روئیت است. به همین منظور یک پارک آبی برای حفظ این مرجان ها ایجاد شده است و امروزه این پارک یکی از عجایب طبیعی دنیا محسوب می شود.

پارک بلو ماونتینز

این پارک یکی دیگر از جاذبه های جهانی استرالیاست که به ثبت جهانی رسیده است و در غرب سیدنی جای دارد. وجود مه آبی رنگی در این پارک موجب نامگذاری آن شده است.

بندرگاه سیدنی

این بندر و تالار اپرای سیدنی از معروف ترین جاذبه های سیدنی و استرالیا هستند. بندرگاه سیدنی که به آن لقب «جالباسی» هم داده اند، بزرگترین پل قوسی فولادی دنیا نیز هست که ساخت آن به 40 سال قبل برمی گردد. از تفریحات گردشگرانی سیدنی رفتن به نوک این پل و تماشای مناظر دیدنی بندرگاه و شهر سیدنی ست.

مشخصات کشور

قاره: اقیانوسیه