سیدنی

Sydney

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۸۴۰۶۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱۲۹
ساعت:

شرح

سیدنی بزرگترین و در عین حال قدیمی ترین شهر زیبای استرالیا است. این بندر زیبا آنقدر جاذبه دارد که کسی از دیدن آن سیر نمی شود. سیدنی همانقدر که تاریخی و کهن است، مدرن نیز هست.

 وجود موزه های متعدد در کنار تفریحگاه های ساحلی، این شهر را به شهری درخور پسند همه سلایق تبدیل کرده است.برای آشنایی بیشتر با سیدنی همراه ایلیا گشت باشید.

تالار اپرا

تالار اپرا معروف ترین جاذبه این بندرگاه است. این ساختمان نه تنها از نظر ظاهر بلکه به لحاظ برنامه هایی که در چند تالار نمایش، سینما و کنسرت های آن برگزار می شود معروف است.

پل بندر سیدنی

این پل سابقه ای طولانی تر از تالار اپرای سیدنی دارد (سال 1922 احداث شده است) و تا قبل از ساخت آن مهم جاذبه این شهر بوده با این وجود همچنان ابهت و شکوه خود را حفظ کرده و مخصوا نورپردازی آن در شب بسیار زیباست.

قدیمی ترین موزه استرالیا

این شهر دارای چند موزه است که عبارتند از موزهٔ نیروگاه یا پاور هاوس (علم، تکنولوژی و طراحی)، نگارخانه هنری نیو ساوث ولزموزهٔ هنرهای معاصر و موزهٔ ملی دریانوردی و موزهٔ استرالیا (تاریخ طبیعی و انسان‌شناسی) که قدیمی ترین موزه استرالیا بوده و در تقاطع خیابان‌های ویلیام و کالج این شهر واقع شده است.

ساختمان ویکتوریا

این ساختمان مجلل یکی از مراکز گردشی و خرید سیدنی است که به نام ملکه ویکتوریا ساخته شده است و معماری گنبدی شکل آن از نوع رومی است. در طبقات بالای آن مرکز خرید بزرگی قرار دارد.

بندر دارلینگ

این بندر یکی از مراکز مورد توجه و علاق گردشگران خارجی است چرا که با وجود مغازه ها، رستوران ها، موزه ها، نمایشگاه و رویدادهای مختلفی که در طول سال اینجا برگزار می شود هیچ وقت خلوت نیست.

سواحل

به جرات می توان گفت سواحل این شهر از دسته سواحل فوق العاده زیبای دنیاست. برای اینکه با این موضوع دقیق تر آشنا شوید باید به ساحل کوچک و یا ساحل بندی، که یکی از سواحل معروف شهر است بروید.  Bronte، Tamarama، Cronulla و Maroubra از دیگر سواحل معروف و دیدنی شهر هستند.

برج سیدنی

این برج نیز با ارتفاع 309 متر بلندترین سازه شهر سیدنی است. اغلب گردشگران برای تسلط به تمام شهر بر فراز این برج می روند و به تماشا می پردازند. در عین حال وجود کافه و رستوران های برج فرصتی است برای چشیدن غذاهای استرالیایی.

هتل‌ها

دیدنی‌ها