جاذبه های گردشگری آدلاید

جاذبه های گردشگری آدلاید در استرالیا

معرفی و تصاویر

آدلاید پنجمین شهر بزرگ استرالیا، شهری زیبا و تمیز است که در استرالیای جنوبی قرار گرفته است. شهر آدلاید مفتخر به داشتن میراث فراوانی از کشور استرالیا است. این شهر که در بین کرانه جنوبی استرالیا و کوه لوفتی رنج قرار دارد، در گذشته شهر مناسبی برای مهاجرت بریتانیایی ها بود. در این مطلب "جاذبه های گردشگری آدلاید در استرالیا" را در ایلیا گشت بررسی می کنیم. 

معرفی شهر آدلاید

شهر آدلاید، با فضای آرام و حس و حال یک شهر موقر، یکی از بهترین شهرهای استرالیا به شمار می آید. امروزه درآمد آدلاید بیشتر بر پایه کشاورزی و معادن و جاذبه های گردشگری آدلاید است. این شهر با داشتن عمارت های باشکوه مسکونی و ساختمان های عظیم و با ابهت عمومی، در میان ساختمان های بلند و مدرن حکمرانی می کند.

بهترین تجربه هایی که در این شهر می توانید داشته باشید بازدید از جاذبه های گردشگری آدلاید و موزه ها، گالری ها و باغ های دیدنی آن است. اگر عاشق هنر هستید در آدلاید می توانید از سمفونی های مختلف، اپرا و اجرای زنده موسیقی لذت ببرید. در کنار جاذبه های گردشگری آدلاید، می توانید از فضاهای سبز و دیدنی این شهر لذت ببرید.

تضمین بهترین قیمت خرید تور استرالیا لحظه آخری و ارزان

باغ گیاه شناسی آدلاید ADELAIDE BOTANIC GARDEN

اگر نورث تراس را به سمت شرق بروید، به درهای آهنی باغ گیاه شناسی آدلاید می رسید. بنایی آهن کاری شده و خاص که در آن می توانید دنیایی از گیاهان مختلف را کشف کنید. این باغ که در سال ۱۸۵۵ ساخته شد، یک مکان آموزشی و تحقیقی به شمار می آید و در آن گیاهانی با خواص درمانی هم کاشته شده است. در موزه Economic Botany که از جاذبه های گردشگری آدلاید است، می توانید در مجموعه ای از نمایشگاه های دایمی، نقش مهم و تاثیر گذار گیاهان را در زندگی روزمره انسان ها درک کنید.

نورث تراس NORTH TERRACE

بلوار زیبا و سرسبز نورث تراس، با جاذبه های تاریخی و فرهنگی مزین شده است. بلوار نورث تراس، نقطه شروع خوبی برای بازدید از شهر و جاذبه های گردشگری آدلاید است. ساختمان پارلمان که در تقاطع خیابان های نورث تراس و کینگ ویلیام قرار گرفته است، با ستون های با عظمتش، باشکوه ترین ساختمان آدلاید است.

کمی پایین تر، ۳ تا از جاذبه های گردشگری آدلاید یعنی کتابخانه ایالتی استرالیای جنوبی ، موزه استرالیای جنوبی و گالری هنری استرالیای جنوبی قرار گرفته است و می توانید در مدت زمان کمی از هر سه آن ها در کنار هم بازدید کنید.

موزه استرالیای جنوبی SOUTH AUSTRALIAN MUSEUM

این موزه درست در کنار کتابخانه ایالتی قرار دارد. موزه استرالیای جنوبی، یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی و از جاذبه های گردشگری آدلاید است که برای کلکسیون های میراث بومی استرالیا شهرت دارد. علاوه بر این کلکسیون، می توانید از آثار جزایر اقیانوس آرام جنوبی در گالری دائمی فرهنگ اقیانوس آرام و آثار باستانی مصردیدن کنید و در گالری تنوع زیستی آن، از حیات وحش و گیاهان بومی استرالیای جنوبی دیدن کنید. این مکان از جاذبه هایی است که برای یک گردش خانوادگی به همراه کودکان بسیار مناسب است.

بازار مرکزی آدلاید ADELAIDE CENTRAL MARKET

در غرب میدان ویکتوریا، در خیابان گروت، بازار مرکزی آدلاید قرار دارد. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان و از جاذبه های گردشگری آدلاید است که در سال ۱۸۷۰ ساخته شد. این بازار رنگارنگ، شامل میوه و سبزیجات تازه، گل ها، محصولات تازه پخته شده، پنیر و بخش هیجان انگیز غذاهای چند فرهنگی می شود. بعد از یک خرید لذت بخش در این بازار، می توانید در یکی از کافه های متعدد و دنج این منطقه خودتان را به یک قهوه دلچسب مهمان کنید.

پارک حیات وحش کلیلند CLELAND WILDLIFE PARK

این پارک در فاصله ۲۰ دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد و می توانید با تاکسی به آن دسترسی پیدا کنید. این پارک شامل تعدادی از بانمک ترین و دوست داشتنی ترین حیوانات استرالیایی است که در محیطی تقریبا طبیعی نگهداری می شوند. کانگورو، کوآلا و شتر مرغ استرالیایی تعدادی از همین حیوانات هستند که می توانید در پارک کلیلند ببینید.

از آن جایی که این حیوانات در فضایی باز و آزادانه رفت و آمد می کنند می توانید از نزدیک به آن ها غذا بدهید و نوازششان کنید. همچنین می توانید با پرداخت مبلغی، از عکاس های مجموعه بخواهید که این لحظات خاص را برایتان ثبت کنند و به عنوان یک سوغاتی متفاوت با خودتان به خانه ببرید.

رزرو اینترنتی بلیط هواپیما چارتر و سیستمی با پشتیبانی 24 ساعته

موزه خانه تاریخی آیرس AYERS HISTORIC HOUSE MUSEUM

این خانه یکی از بهترین نمونه های معماری رنتیس در استرالیا و از جاذبه های گردشگری آدلاید است. این خانه در سال های ۱۸۵۵ تا ۱۸۷۸ میلادی، محل سکونت نخست وزیر استرالیای جنوبی، هنری آیرس بود. آیرس این خانه را به عمارتی ۴۰ اتاق و باشکوه تبدیل کرد. در حال حاضر می توانید به عنوان یک توریست، از طریق تورهایی که برگزار می شود از این خانه بازدید کنید.

در این تورها علاوه بر این که با زندگی و کار هنری آیرس آشنا می شوید، چیزهایی زیادی را درباره تاریخ اجتماعی آن دوره در استرالیا هم کشف خواهید کرد. نقاشی زیبای دیوارهای داخلی این بنا، از ویژگی های معروف آن است.

مرکز فستیوال آدلاید ADELAIDE FESTIVAL CENTRE

با ۵ دقیقه پیاده روی از نورث تراس، می توانید به اولین محل برگزاری هنرهای چندگانه در استرالیا، یعنی مرکز فستیوال آدلاید برسید. این بنای متفاوت و منحصر به فرد که در کنار دریاچه تورنس قرار دارد، هم برای توریست ها و هم برای افراد محلی جاذبه ای دیدنی و هیجان انگیز به شمار می آید.

علاوه بر تئاتر اصلی این ساختمان که گنجایش ۲ هزار تماشاچی را دارد، تئاتر های متعدد و کوچک دیگری هم در این مجموعه قرار دارد. این مرکز همچنین محل برگزاری فستیوال هنر آدلاید است. علاوه بر آن در این موزه می توانید از گالری های مختلف، آمفی تئاتر و اتاق مهمانی هم دیدن کنید.

با رزرو تور اسپانیا، سفر راحتی را در این مقصد رویایی تجربه کنید!

موزه هنر استرالیای جنوبی ART GALLERY OF SOUTH AUSTRALIA

گالری هنر موزه هنر آدلاید، یکی از بهترین کلکسیون های هنری استرالیا را در خودش جا داده است. این ساختمان باشکوه ویکتوریایی یکی از جاذبه های گردشگری آدلاید بوده و در سال ۱۸۸۱ ساخته شد. این کلکسیون شامل مجسمه، نقاشی، پارچه، فلزکاری، عکاسی، جواهرات، سرامیک و اثاثیه منزل می شود. این گالری هنری، روزهای استعمار استرالیا را به زمان حال پیوند زده است. در نمایشگاه آسیایی این موزه، می توانید شاهد تنها نمایشگاه آثار اسلامی استرالیا باشید.

مشخصات