میدان تروکادرو پاریس

Trocadéro Squareمیدان تروکادرو

معرفی و تصاویر

 میدان تروکادرو پاریس، میدانی عمومی و پرتردد در پاریس می باشد. تروکادورو بنام میدان "حقوق بشر" نیز در پاریس معروف شده است. از آنجایکه تظاهرات گروه‌های اپوزیسیون در این‌ مکان برگزار می گردد.

موقعیت جغرافیای میدان تروکادرو      

میدان تروکادرو (Trocadero) که از میدان‌ های مشهور شهر پاریس بشمار می رود در کنار برج ایفل و رود سن واقع گردیده است و می‌ توان چشم‌ اندازی بی‌نظیر از برج ایفل داشته و از موزه‌ های جالب میدان تروکادرو دیدن نمایید و در باغ مزین و آراسته‌ این میدان گشت و گذار نمایید.

میدان تروکادِرو که در ساحل شرقی رودخانه سن برروی تپه‌ ای زیبا واقع شده است. در سفر به پاریس هر گردشگری را به خود جذب می نمایید.

خرید آنلاین تور فرانسه با بهترین قیمت در ایلیا گشت !

تاریخچه میدان تروکادرو پاریس

میدان تروکادرو (Trocadero) دوران حکمرانی امپراطوری دوم در سال ۱۸۶۹ این میدان تحت عنوان «میدان پادشاه رم» بنا گردید. تا اینکه در سال ۱۸۷۷ به خاطر جنگی با این نام در اسپانیا بنام میدان تروکادِرو نامگذاری شد.

جاذبه های اطراف میدان تروکادرو پاریس

افراد برای دیدن نمایی زیبای برج ایفل در باغ خوش‌ منظره میدان تروکادرو که تحسین همگان را اختصاص میدهد جمع می‌ شوند. آبنماهای خیره‌ کننده‌ ی و آکواریوم میدان ساعت‌ ها مردم را سرگرم می‌ کند.

تروکادرو با تاریخی غنی خود نه تنها جایی پر از رمز و راز بلکه مکانی برای کشف تاریخ فرهنگ فرانسه می باشد. با موزه‌ های مستقر در کاخ شایو در نزدیکی میدان گردشگران می توانند اطلاعات زیادی در این زمینه کسب نمایند.

مهم‌ترین بخش‌ میدان تروکادرو

اصلی ترین و مهم ترین بخش میدان تروکادرو در پاریس "کاخ شایو" می باشد. بنای باشکوه بالای تپه شایو درصورتیکه از شان دو مارس یا برج ایفل ایستاده باشید مشاهده خواهید نمود.

کاخ شایو با چشم‌ اندازی زیبا به رود سن به سبک نئوکلاسیک و در نمای بیرونی کاخ مجسمه‌ی زن، اثر دانیل بکه و مجسمه‌ی مرد اثر پیر تراورس و کتیبه‌ های دیواری اشعار پل والری شاعر فرانسوی می باشد. این کاخ در سال ۱۹۳۷ برای نمایشگاه بین‌ المللی هنر و فناوری ساخته شد. با سفری به میدان تروکادرو پاریس آن را خواهید دید.

خرید تور خارجی و رززو آنلاین بهترین هتل ها در ایلیا گشت !

جاذبه های کاخ شایو در میدان تروکادرو

امروزه در کاخ شایو چندین موزه از جمله موزه انسان، موزه نیروی دریایی، در سمت غربی کاخ تئاتر ملی شایو و در سمت شرقی آن مرکز معماری و میراث فرهنگی قرار دارند. که ساختمان بنای این جاذبه ها تمامی در مجموعه کاخ واقع شده اند.

در ضمن کاخ شایو مقر دفتر سازمان ملل متحد نیز در سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۲ بوده. و پس از آن سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)هم در سال‌ های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۹ در آن ساکن شده است.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :

    Pl. du Trocadéro et du 11 Novembre, 75016 Paris, France