موزه لوور پاریس

Louvre Museumموزه لوور پاریس

معرفی و تصاویر

موزه لوور پاریس را می توان یکی از بزرگترین موزه های اروپا و یا حتی دنیا دانست، آثار مهمی از تاریخی گرفته تا هنری در این موزه جای داده شده است و هر ساله میلیون ها گردشگر و مردم بومی فرانسه را به خود جذب می کند با این حال اگر شما اطلاعات لازم برای بازدید از این موزه را نداشته باشید داخل موزه با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. ما در این مقاله سعی بر دادن اطلاعات کامل برای شما را داریم.

این موزه با مساحتی بالغ بر 72000 متر مربع فضای بسیار جالبی را برای گردشگران فراهم کرده است و بیش از 35000 آثار هنری و تاریخی را در خود جای داده است .این موزه در سال پذیرای بیش از 8 میلیون نفر گردشگر است و از پر بازدید ترین موزه های دنیا می باشد.با توجه به مساحت 72000 متر مربعی این موزه اگر شما برای هر آثار هنری تنها 10 ثانیه  زمان بزارید 98 ساعت طول می کشد تا از کل موزه بتوانید بازدید کنید.

موزه لوور پاریس کجاست ؟

موزه لوور پاریس در منطقه ی اول پاریس واقع شده است ، در کرانه شمالی رود سن  و در خیابان ریوولی و سن قرار گرفته است و شما می توانید با وارد شدن به یک محوطه حیاط شکل  که به نام حیاط ناپلئون شناخته شده است  شکل هرم بزرگ شیشه ای آن را ببینید در کنار هرم شیشه ای موزه مجسمه ای قرار دارد که شخصی سوار بر اسب است که  متعلق به لویی چهاردهم می باشد.

جالب است بدانید این مجسمه که در ورودی مجموعه قرار گرفته است نشانگر آغاز مسیر ی به نام گذرگاه تاریخی است  که قسمتی از موزه را به قسمت دیگری به نام طاق لدفانس وصل می کند و در میان این مسیر ارتباطی باغ های تویلری ، میدان کنکورد ، شانزه لیزه ، طاق پیروزی قرار گرفته است.

چگونه به موزه لوور برسیم ؟

رسیدن به موزه لوور پاریس کار دشواری نیست برای رسیدن شما می توانید از دو راه کار و مسیر استفاده کنید .در ابتدا شما می توانید با استفاده از خط 14 مترو در ایستگاه پیرامید (Pyramides) پیاده شوید و از خطوط اتوبوسرانی  شماره های 21،24،27،39،48،67،68،72،81 که تمامی آنها برای موزه لوور ایستگاه دارند استفاده کنید. راه کار دوم دوباره استفاده از خط 1 یا 7 مترو می باشد با این تفاوت که استفاده از این 2 خط برای شما بسیار راحت تر می باشد ، با استفاده از این دو خط مترو شما در ایستگاه  کاخ سلطنتی پیاده می شوید و با گذر از مرکز خرید زیرزمینی به نام کاروسل (Carrousel)مستقیما  به زیر هرم شیشه ای دسترسی پیدا می کنید.

اگر با خودروی شخصی خواستید به موزه بروید می توانید از پارکینگ مجموعه  کاروسل که در خیابان ژنرال لومونیر (Lemonnier) است استفاده بکنید. هزینه این پارکینگ برای هر ساعت استفاده 4.4 یورو به ازای هر ساعت است.

ورودی های موزه لوور پاریس

برای ورود به موزه لوور پاریس شما می توانید از چهار ورودی استفاده بکنید که هر کدام از این ورودی ها نام مجزا خود را دارند که به ترتیب عبارتند از:

 • ورودی هرم شیشه ای
 • ورودی گالری کاروسال
 • ورودی دالان ریشلیو(Richelieu)
 • ورودی درگاه شیرها(Porte des Lions)

قسمتی که شما می توانید برای ورود خود به موزه بلیط تهیه کنید در قسمت زیرین هرم شیشه ای واقع شده است وا گر بلیط خود را به صورت آنلاین تهیه کرده اید می توانید از ورودی دالان ریشلو که فقط برای بلیط های از قبل تهیه شده است استفاده بکنید.اگر به صورت گروهی یا به همراه لیدر خود می خواهید وارد موزه بشوید باید از ورودی درگاه شیرها استفاده بکنید به این صورت که فرد لیدر با مراجعه به درگاه می تواند اجازه ورود شما را به موزه بگیرد.

قابل ذکر است که افرادی که مشکل رفت و امد دارند و یا معلول هستند می توانند بدون انتظار در صف  از درگاه هرم شیشه ای یا گالری کاروسل  وارد موزه شوند. ورودی هرم شیشه ای را می توان از مشهورترین و شلوغ ترین ورودی های موزه دانست و اگر شما می خواهید بدون معطلی وارد موزه بشوید می توانید از ورودی کاروسل وارد موزه بشوید.

خرید و رزرو آنلاین تور مالزی با بهترین قیمت های سال 

آثار مهم موجود در موزه لوور

در موزه لوور پاریس شما می توانید بسیاری از شاهکارهای تاریخی و هنری را ببینید از جمله آثار مهمی که در این موزه وجود دارند عبارتند از :

 • لوح حمورابی
 • مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی
 • ونوس میلو
 • مجسمه‌ی بالدار پیروزی ساموتراس
 • نقاشی تاج‌گذاری ناپلئون، اثر ژاک لویی داوید
 • مجسمه‌ی ابوالهول اعظم از شهر تانیس
 • مجسمه‌ی گاو بالدار با سر انسان
 • نقاشی جشن عروسی در قانا، اثر پائولو ورونزه
 • نقاشی آزادی هدایتگر مردم، اثر اوژن دلاکروا
 • نقاشی کشتی مدوسا، اثر تئودور ژریکو

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
  نشانی :