زیبایی های روستای دروان کرج

Darvan Karaj villageروستای دروان کرج

معرفی و تصاویر

طبیعت زیبای البرز هر ساله در فصل های مختلف، گردشگران زیادی را به اینجا می کشاند. در فصل تابستان با حضور در پیست «دیزین» می توانید خاطراتی زمستانی را تجربه کنید و در زمستان با حضور در «کویر اشتهارد» می توانید لذت روزهای آفتابی را به خود هدیه کنید.

وجود روستاهایی سرسبز و خوش آب و هوا در استان البرز باعث شده بسیاری از گردشگران برای طبیعت گردی این منطقه را انتخاب کنند . طبیعت بکر و زیبا همراه با چشمه ساران هر ساله در فصل بهار و تابستان که هوا کمی رو به گرما می رود گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به اینجا می کشاند.

روستای دروان کرج معروف به نگین البرز

روستای «دروان» از توابع بخش مرکزی شهرستان کرج که به نگین البرز ایران معروف است جزو روستاهای سرسبز و خوش آب و هوایی است که در میان رشته کوه های البرز واقع شده است. یکی از روستاهای زیبای کرج ، روستای دروان نام دارد.

طبیعتگردی در روستای دروان کرج

روستای دوران در 23 کیلومتری شمال غربی کرج واقع است . از کنار گذر روستاهای آتشگاه، نوجان و «خوارس» که بگذرید و پیچ و خم های جاده را که پشت سر بگذارید ناگهان از دل کوه های سر به فلک کشیده، روستایی در برابر دیدگانتان قد علم می کند که مناظر چشم نوازی دارد این روستا با کوه های بلند و سرسبزی همچون «کاهار» و «ناز» با پوشش های مختلف گیاهی و دارویی ارزشمند شهره است.

روستای دروان که دارای جاده کاملا آسفالت است از منطقه شمال باغستان کرج آغاز می شود و با پیچ و خم های بسیار در دل کوه های سر به فلک کشیده با منظره های چشم نواز از کنارگذر روستاهای آتشگاه، نوجان و خوارس گذشته و به روستای دروان میرسیم.

این روستا با کوه های بلند و سرسبزی همچون کاهار و ناز با پوشش های مختلف گیاهی و دارویی ارزشمند شهره است. روستای دروان علاوه بر محصولات دامی و لبنی بسیار عالی، محصولات باغی متنوع و بی نظیری مانند انواع سیب، گیلاس، گلابی، زردآلو، آلبالو، گیلاس، گوجه سبز، گـــردو ، تـــوت و . . . . . دارد.

تجربه سفرهای هیجانی کوتاه و خاطره انگیز با تور طبیعت گردی ایلیا گشت

موقعیت جغرافیایی روستای دروان کرج

مردم این روستا با شش فامیلی متفاوت ( ساسانی، نریمانی، حشمدار، سرحدی، جمشیدی و گودرزی ) سالیان زیادی است که به خوبی در کنار هم زندگی می نمایند و بیشتر آنها به دلیل ازدواج های انجام شده به نوعی با هم فامیل سببی و نسبی می باشند. از سمت شمال کرج آخر بلوار اشتراکی باغستان جاده ایست که بعد از23 کیلومتر به روستای دروان می رسیم.

این روستا از نظر موقعیت دارای شرایط خاصی است از این نظر که بعد از این روستا روستای دیگری نیست وبه اصطلاح بن بست می باشد. این روستای زیبا دارای دارای باغ های بزرگ وبسیار با صفا وتقریبا بکر می باشد. رودخانه که در تمام فصول سال پر از آب می باشد از این روستا می گذرد.

سفر به روستای دروان کرج

چشمه های آب، طبیعت زیبا و آب و هوای خوش روستای «دروان» منتظر گردشگرانی است که اردیبهشت را برای سفر انتخاب می کنند، با سفر به این روستای زیبا می توانید خاطرات خوبی برای خود رقم بزنید. روستای دروان علاوه بر محصولات دامی و لبنی، محصولات باغی متنوع و بی نظیری مانند انواع میوه هایی چون سیب، گیلاس، گلابی، زردآلو، آلبالو، گیلاس، گوجه سبز، گردو، تـــوت دارد.

این میوه های خوشمزه توسط روستاییان در همه فصول سال عرضه می شود. اردیبهشت ماه بهترین فصل برای سفر به این روستای زیبا است، روستایی که در بالاترین ارتفاعات استان البرز واقع شده است.