قلعه اوساکا ژاپن

Osaka Castleقلعه اوساکا ژاپن

معرفی و تصاویر

قلعه های تاریخی جاذبه هایی شگفت انگیز اند که داستان های زیادی را برای تعریف کردن دارند. ژاپن دارای قلعه های قابل توجه متعددی است که در سراسر قلمرو این سرزمین گسترانیده شده اند و از مهمترین آن قلعه اوساکا ژاپن می باشد. قلعه‌ ها در ژاپن ممکن است با مفهوم غربی از یک ارگ باستانی متناسب نباشند. اگرچه آن‌ ها با سایر قلعه‌ های موجود در اروپا کاملا فرق دارند اما به خاطر دلایل مشابه یکسانی ساخته شده‌اند.

شهر اوساکا

شهر اوزاکا، از پرجاذبه ترین شهرهای نه تنها کشور ژاپن، بلکه کشورهای شرق قاره ی آسیا نیز هست. قلعه اوساکا ژاپن که به خاطر منظره‌ ی زیبایش شهرت دارد، منطقه‌ ای دیدنی برای گشت و گذار و سمبلی برای شهر اوزاکا به حساب می‌آید. این قلعه شامل 13 سازه است که توسط دولت ژاپن به عنوان یک دارایی فرهنگی ساخته شد.

با معروف ترین سوغات ژاپن آشنا شوید !

تاریخچه ساخت قلعه اوساکا ژاپن

ساخت این نوع قلعه‌ ها در طول قرن پانزدهم در سرزمین طلوع خورشید زمانی که کشور در حال مرمت آثار بازمانده جنگ بود آغاز گردید. بعدها، این قلعه‌ ها به عنوان مکانی برای حکومت پادشاهان و خانه‌ی لردها ساخته شدند. زمانی بیش از 5 هزار قلعه در ژاپن وجود داشت اما امروزه تنها 100 مورد از این قلعه‌ ها باقی مانده است.

جاذبه های گردشگری 

این سازه‌ های چوبی و سنگی به بازدید کنندگان اجازه می‌ دهد نگاه اجمالی به دوران فئودالی ژاپن داشته باشند. اوزاکا یا به تلفظ ژاپنی اوساکا، یکی از شهرهای بزرگ کشور ژاپن است که به دلیل موقعیت مکانی مناسبی که دارد و همچنین راه های ارتباطی که با نهرها و کانال های آبی دارد، هزاران پل بر روی آن شکل گرفته و ساخته شده که به همین خاطر به آن ونیز سرزمین های شرقی می گویند.

معماری داخلی قلعه اوساکا ژاپن

دروازه‌ ها و برج‌ های بزرگ در کنار خندق عظیم آن موارد قابل توجه این سازه هستند. دیوارهایی با شیب زیاد که تا ارتفاع 30 متر سر به فلک کشیده‌اند با بلوک‌ های بزرگ سنگی ایجاد شده‌ اند. ارتفاع دیوارها و پهنای خندقی که دیوارها از آن به سمت آسمان بالا رفته‌ اند در کل ژاپن بی‌نظیر است. موارد جذاب دیگر این مجموعه سقف برج شماره 8 است که به شکل دلفین درآمده و با کاشی‌ های زینتی و حکاکی‌ هایی به شکل ببر با طلا پوشانده شده است.

خرید آنلاین تور خارجی و رزرو لوکس ترین هتل ها در ایلیا گشت !

هیدهیوشی تویوتومی

قلعه اوزاکا توسط «هیدهیوشی تویوتومی»  یکی از بزرگ‌ترین فرماندهان ژاپن در قرون وسطی ساخته شد. ساخت این برج در سال 1583 بر روی محل سابق معبد «ایشیاما هانگانجی» آغاز گردید. این معبد در گذشته دژ راهبه‌های مبارز بود که 3 سال قبل‌تر در جنگی که با «اودا نوبوناگا»  که فرمانده سابق هیدهیوشی و از فرماندهان برجسته ژاپن بود به آتش کشیده شد. هیدهیوشی قصد داشت تا این قصر تبدیل به مرکز ژاپن تازه‌ای که زیر رهبری او یکپارچه شده بود، بشود.

60,000 هزار کارگر در طی 18 ماه به کار گرفته شدند تا این قلعه و برج‌ هایش را ساخته شود. هیدهیوشی که خود را جانشین نوبوناگا معرفی کرده بود، این قلعه را از روی قلعه «آزوچی» نوبوناگا ساخت، با این تفاوت که ابعاد این قلعه بسیار بزرگ‌ تر بود تا او بتواند ثروت خود را به رخ بکشد. بیش از 100 کشتی مقادیر فراوانی سنگ را از اطراف اوزاکا برای ساخت قلعه به این محل حمل کردند. داخلی‌ترین قسمت‌های قصر با نقره و طلا تزئین شد و در هر طبقه‌ی برج اصلی نیز جواهراتی بدون قیمت را قرار دادند. 

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :

    Osakajo, Chuo Ward, Osaka, 540-0002, Japan