اوساکا

Osaka

درباره شهر

اوساکا یا اوزاکا یکی از شهرهای استان کانسای و مرکز این استان در کشور ژاپن است می‌باشد. این شهر زیبا که بر روی نهرها و کانال‌های متعدد آبی بنا شده، لقب ونیز شرق را به خود گرفته است. این شهر پر جاذبه در شرق قاره آسیا، با تاریخ کهن و غنی و سبک معماری منحصر به فرد خود امروزه یکی از مدرن‌ترین شهرهای ژاپن شده که در صدر لیست گردشگران و توریستان شرق آسیا قرار گرفته است. ایلیا گشت در این مقاله سعی در معرفی بهتر این شهر زیبا دارد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر اوساکا

به گفته تاریخ‌نگاران ریشه‌های پیدایش شهر اوساکا به روزهای اول امپراطوری میجی یعنی به سال 1868 در ژاپن برمی‌گردد و از همین‌رو هر طرف آن که سر بچرخانید نظاره‌گر یک داستان تاریخی می‌شوید. این شهر تاریخی در دوران ادو مرکز تجارت برنج بوده و به همین سبب نیز به آشپرخانه ملت شهرت یافته است. این شهر را سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ژاپن می‌شناسند که در قلب منطقه کانسای قرار گرفته است.

گردشگردی

پارک‌های تفریحی، معابد، زیارتگاه، موزه، فضاهای سبز شهری و مراکز خرید، گالری‌های هنری و مکان‌های مدرن مانند تئاتر و سینما به قدری در این شهر تنوع دارند که قطعا یکی از ایده‌آل‌ترین شهرها برای گردشگری به حساب می‌آید. قلعه اوزاکا در سال 1586, به دستور جنگجوی ژاپنی و سیاستمدار «هیدهیوشی تویوتومی» در عرض سه سال ساخته شد، معبد معروف شیتنوجی که اولین و قدیمی‌ترین معبد بودایی ژاپن است، آکواریوم کیوکان، چرخ و فلک 112 متری تمپوزان، برج‌های کوب پورت و تسوتنکاکو و پارک و باغ وحش تنوجی از جمله اماکن تفریحی و توریستی جذاب شهر به شمار می‌روند.

جغرافیا

شهر اوساکا بر روی جزیره هونشو یعنی جزیره اصلی ژاپن و در ساحل جنوب غربی آن واقع شده است. آنجا محلی است که رودخانه جودو به خلیج اوساکا وارد شده و به اقیانوس پهنا بخشیده است. همسایگان آن نیز از طرفی شبه جزیره کی و از طرف دیگر جزیره آواجی و دریای درونبوم هستند.

آب و هوا

هرچند زمستان‌های آن سرد است اما به ندرت دمای هوا به نقطه انجماد می‌رسد،همچنین تابستان‌هایش طبق انتظار گرم هستند اما در بهار و پاییز آن هوای خنک لطیف و مطلوبی حاکم است.

مشخصات شهر

کشور: ژاپن

موقعیت