بازار طلا دبی

بازار طلا دبی

شرح

آشنای با بازار طلا دبی

طلا فلزی است گرانبها که در صنایع گوناگون کاربرد دارد. در این میان افراد نیز به این فلز گرانبها علاقه زیادی دارند از آن جمله خانمها. کمتر خانمی در جهان را می توان یافت که علاقه ویژه ای به طلا و جواهر نداشته باشد. بسیاری از آقایان به ویژه کلکسون دار ها هم توجه ویژه ای به جواهرات دارند. دبی در این زمینه به خوبی می درخشد به گونه ای که بسیاری از گردشگران به دلیل بازار طلا دبی به این کشور قدم میگذارند. بله زمانیکه قصد سفر به  شهر دبی را دارید ، تقریبا غیرممکن است که به بازارهای مختلف از جمله بازار طلا این شهر سری نزنید و اینکه جالب است شما گردشگران تور دبی بدانید که دبی به تجارت طلا هم در دنیا معروف است و این بازارها یکی از مناطق گردشگری دبی در کشور زیبای امارات متحده عربی نیز می باشد.

اهمیت بازار طلا دبی

بازار طلا دبی یکی از بزرگترین بازارهای طلای جهان می باشد ، این بازار بزرگ به یکی از اصلی ترین بازوهای اقتصادی کشور امارات متحده عربی تبدیل شده است .  به جرات می توان گفت که هیچ طرح و نمونه ای از طلا وجود ندارد که در جهان طراحی و ساخته شده باشد و شما نتوانید آن را در این بازار پیدا کنید و اینکه شهرت بازار طلا دبی زمانی به اوج خود رسید که در دهه 40 میلادی تمامی بازرگانان و کار آفرینان از کشورهای هند و ایران غرفه های خود را در این بازار برپا و افتتاح کردند.

بازار طلای دبی با نام ” سوق طلا ” نیز در میان عموم مردم و گردشگران نیز شناخته می شود و نمونه یک جاذبه تفریحی مهم برای گردشگران برای گذراندن تعطیلات خود در دبی میباشد ، ضمنا بازار طلای دبی بسیار زیاد شبیه به بازار طلای کشورمان در شهر تهران است ، ویترین های مملو از طلاهای درخشان و زرد ، النگوها و زنجیرهای بلند با انواع سنگهای قیمتی اعم از یاقوت و مروارید و …  از اصلی ترین محصولات فروش در این بازار است .

پرطرفدارترین منطقه گردشگری در خاورمیانه

ضمنا وجود انواع مغازه ها پر از دستبد ، گوشواره ، سرویس های متنوع طلا در ویترین ، انواع الماس ، زمرد ، یاقوت و یاقوت کبود و … باعث شده است که سوق طلا یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری دبی در خاورمیانه محسوب شود ، بخصوص در شب ، این بازار برای شما عزیزان بسیار زیبا و وجد آور می باشد.

نکته مهم این بازار این است که یکی از کارهای پر طرفداری که شما گردشگر می توانید در این بازار انجام دهید داد و ستد طلا است ، داد و ستد تاکنون بخش مهمی در تاریخ این بازار بزرگ و مهم دبی بوده و هست . شما اگر به سوق طلا رفتید حتما سعی کنید با هر فروشگاهی که وارد آن می شوید داد و ستد کنید ، چون همه فروشندگان این فروشگاه ها حاضر هستند با داد و ستد ، قیمت بهتری برای طلاهای خود پیشنهاد دهند و بسیار رغبت از خودشان نشان خواهند داد.

قبل از اینکه طلای خود را بخرید همه مغازه های اطراف را بگردید. خیلی از مغازه ها،  طلای مشابه را بسته به اینکه مهارت های چانه زنی شما چگونه باشد با قیمت کمتری به شما می دهند. در این بازار،  صدها مغازه وجود دارد که می توانید از بین آن ها به دلخواه یکی را انتخاب کنید. مطمئن شوید که به مغازه هایی می روید که کیفیت طلای آن ها توسط دولت نظارت شده باشد.

قیمت و کیفیت طلا بازار دبی

می توانید از فروشنده ها درباره کیفیت طلای آن ها سوال کنید. در این بازار قیمت طلا بر روی صفحه های موجود در بازار و مغازه ها به نمایش گذاشته می شود و قیمت طلا بر اساس نرخ مصوب شده بعلاوه مزد ساخت آنها مشخص خواهد شد. توجه کنید که طلا به وزن فروخته می شود پس تنها می توانید روی ساخت و تراش جواهرت چانه بزنید. این بازار در منطقه دیرا در نزدیکی ایستگاه متروی الراس قرار گرفته است. ساعت کاری بازار در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 22 (البته اغلب فروشگاه ها بین ساعت 13 تا 16 تعطیل می شوند) و در روزهای جمعه از ساعت 16 تا 22 است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط