آبنمای دبی

آبنمای دبی

شرح

آبنمای موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی (The Dubai Fountain) که رکوردار بلندترین فواره های دنیا و بزرگترین آبنمای موزیکال در جهان را دارد حاصل تلاش های حاکم وقت دبی به نام محمدبن راشد آل مکتوم برای خاص شدن و خاص ماندن شهر دبی میباشد.این پروژه که ساخت آن حدود 218 میلیون دلار هزینه در بر داشته است به برج خلیفه و مرکز خرید دبی بسیار نزدیک است به همین موضوع سبب شده است که همه روزه شاهد گردشگران بیشماری باشد.در این سازه از نازل ها و پمپ هایی بهره برده اند تا بتوانند آب را با حجم ۸۳،۰۰۰ لیتر در هر بار به هوا پرتاب کنند. این آبنما دارای قابلیت آبفشانی در دو سطح  ابتدایی با پمپاژ ۷۶ متر و سطح افراطی با پمپاژ حدود ۱۵۲ متر( ارتفاع یک آسمانخراش 50 طبقه ای) میباشد.

طراحی آبنمای موزیکال دبی

در ساخت آبنمای دبی از ۶.۶۰۰ لامپ و چراغ مختلف استفاده کرده اند که قابلیت خودنمایی در 25 نوع رنگ گوناگون را دارد. این پدیده ی دست ساز منحصر به فرد که مساحت وسیعی را اشغال کرده است ۲۷۵ متر طول دارد (تقریبا برابر با ۲ زمین فوتبال) و بر روی دریاچه ی ۳۰ هکتاری و دست ساز برج خلیفه ساخته شده است.از ابتدا قرار بود که پخش موسیقی نیز یکی از قابلیت های آبنمای رنگارنگ دبی باشد به همین سبب گوش کردن به موسیقی با تماشای حدود ۲۲۰۰۰ گالن آب در میان زمین و هوا از سرگرمی های محبوب گردشگرانی است که به دیدار آبنمای دبی می روند محسوب میگردد.

ویژگی های آبنما

این سازه قابلیت پخش 25 نوع ترانه در قالبهای پاپ، بی کلام و عربی را دارد که همه ترانه ها جز آثار موسیقی فاخر جهان میباشند.دانستن این نکته خالی از لطف نیست که بدانید کار ساخت آبنمای دبی حاصل هنرنمایی کمپانی وت دیزاین است که مالکیت این شرکت مربوط به کالیفرنیا می باشد که سازنده ی آبنمای هتل بلاژیو نیز هست و در حقیقت به دلیل همین کارنامه ی درخشانش پروژه ی آبنما به این شرکت اهدا شد.

این شرکت در سال ۱۹۸۳ میلادی توسط بزرگان و مشاهیر دیزنی تاسیس شد و در سال ۲۰۱۳ میلادی جایزه ی نبوغ و مغز برتر کانال دیسکاوری را از آن خود کرد و بر شهرت  خویش افزود.این کمپانی توانمند بدون شک بهترین انتخاب برای ساخت آبنمای موزیکال دبی بود وتوانست آن را در زمان مقرر به بهترین شکل به اتمام رساند. گفتنی است که آبنما در سال ۲۰۰۹ میلادی برای اولین بار افتتاح شد و در سال ۲۰۱۰ نیز طول آبی که فواره ها می توانستند به هوا پرتاب کنند افزایش یافت و به شکل امروزی در آمد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط