بوستان نیلوفر آبی بابل

Lotus gardenآشنایی با بوستان نیلوفر آبی بابل

معرفی و تصاویر

یکی از جاذبه های زیبا و دیدنی شهرستان بابل، بوستان نیلوفر آبی بابل می باشد که در کیلومتر دو جاده ساری به نکا در فاصله 800 متری از جاده اصلی در مجاورت روستای آبندان سر واقع شده است. بوستان نیلوفر آبی یکی از جذاب ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری استان مازندران است که ۴۵ هکتار وسعت دارد، سه حوضچه بزرگ طبیعی وجود دارد که در یکی از آنها در مساحتی به میزان دو هکتار گل‌های زیبای نیلوفر آبی توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. گل های نیلوفری که همچون نگین های صورتی جای جای تالاب آراسته اند. در ادامه این مطلب با ایلیا گشت همراه باشید.

گل نیلوفر آبی 

گل نیلوفر در مرداب می‌شکفد و ریشه در گل و لای دارد. لیکن به سوی آسمان اوج می‌گیرد، وقتی به آب گل آلود مرداب نگاه کنی شگفت زده خواهی شد که چگونه از چنین آبی گل آلود، چنان نیلوفری بسیار زیبا و خوشبو بیرون می‌آید. ریشه این گیاه در داخل آب قرار داشته و ساقه و برگ‌ها و گل در خارج از آب ولی در تماس با آن یعنی به شکل شناور در سطح آب مشاهده می‌شود. این گیاه در آب‌های راکد، مرداب و یا آب‌هایی که جریان کندی دارند می‌روید و به‌علت زیبایی گل‌های خود مورد توجه شدید مردم قرار دارد. 

دوره گل دهی نیلوفر آبی

آغاز دوره گل دهی نیلوفر آبی یا به عبارتی لاله تالابی بسته به شرایط آب و هوایی از اوایل تیر تا اواخر شهریور است. این گیاه از گونه های ارزشمند تالاب بشمار می رود چرا که هم آب تالاب را از مواد شوینده تصفیه می کند هم غذای قوهای زیبا را تامین می کند و هم بهترین مکان برای تخم ریزی ماهیان بومی تالاب به شمار می رود. 

معرفی پارک وکیل آباد مشهد و تاریخچه کامل و جذابیت های آن

امکانات بوستان نیلوفر آبی بابل

علاوه بر جاذبه‌ های طبیعی که در این بوستان آبی چشمان علاقمندان به مواهب طبیعی را به میهمانی فرا می‌خواند، امکاناتی همانند نمازخانه، آلاچیق، سفره‌خانه، اسکله قایق‌رانی، وسایل بازی کودکان، اسب‌ سواری و مکان عرضه مواد غذایی نیز برای استفاده تمام خانواده‌ هایی که از مناطق گوناگون کشورمان و همچنین کشورهای همجوار به استان مازندران مسافرت می‌کنند، تدارک دیده شده است.

 یکی دیگر از ویژگی هایی که سبب افزایش جذابیت بوستان نیلوفر آبی بابل شده است وجود آب بند هایی است که مملو از ماهی هایی نظیر کپور، امور و فیتوفاک یا آزاد هستند که با کسب مجوز از مدیریت بوستان میتوان صید و ماهیگیری نیز انجام داد. وجود هشت جزیره بسیار کوچک در آب‌ بندهای این بوستان بر زیبایی و جاذبه‌ های گردشگری آن افزوده است. بوستان نیلوفر آبی بابل با این همه جذابیت و امکانات محل مناسبی برای یک تفرج و سفر به یاد ماندنی است.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :