جشن استقلال ارمنستان

جشن استقلال ارمنستان

۱۰ مهر ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

جشن استقلال ارمنستان یعنی در سال 1990 بعد از اینکه جماهیر شوروی قدرت خود را از دست داد کشورهایی که بخشی از اتحادیه بودند قصد کسب استقلال داشتند و ارمنستان نیز از جمله این کشورها بود. بعد از کشمکش های فراوان آرام مانوکیان اعلامیه استقلال را خواند و بعد از آن ارمنستان به یک کشور مستقل تبدیل شد.

تاریخچه استقلال ارمنستان

اولین رئیس جمهور این کشور در سال 1991 انتخاب شد. به مناسبت این اتفاق بزرگ برای ارمنستان و سایر کشورهایی که عضو اتحادیه جماهیر شوروی بودند، بعد از فروپاشی شوروی تمام این کشورها روزی را به روز استقلال خود اختصاص دادند که این روز در واقع روز مستقل شدن و آزاد شدن کشورهای تحت اتحاد جماهیر شوروی بود و ارمنستان نیز از این جریان مستثنی نبود و توانست خود را به استقلال برساند.

حال امروزه هر سال بخاطر این اتفاق بزرگ یعنی مستقل شدن ارمنستان در 21 سپتامبر جشنی را برگزار می کنند که به جشن استقلال یا روز استقلال ارمنستان مشهور است. هر ساله از سراسر جهان توریست ها و گردشگران زیادی به قصد دیدن و لذت بردن از این جشن زیبا به این کشور سفر می کنند.

روز جشن استقلال ارمنستان

روز استقلال ارمنستان

روز استقلال یکی از مهمترین و اصلی ترین روزها در تاریخ کشور ارمنستان است و برای ارمنی ها اهمیت فراوانی دارد، به همین خاطر این روز یکی از مهمترین تعطیلات کشور ارمنستان بشمار می رود. در این روز در سراسر کشور ارمنستان جشن و پایکوبی به راه است، اما همیشه بزرگترین جشن ها در مرکز کشور یعنی ایروان برگزار می شود. اگر در این روز سری به میدان جمهوری ایروان بزنید می بینید که بخش اصلی این مراسم در این میدان اجرا می شود.

خرید و رزرو تور ارمنستان با تضمین بهترین قیمت 

مراسم جشن استقلال ارمنستان

مراسم با ادای احترام به تمامی کسانی که برای استقلال ارمنستان جنگیدند شروع می شود و رئیس جمهور ارمنستان برای ارج نهادن به این اتفاق بزرگ از سربازان پیشکسوت تجلیل می کند. رژه های نظامی با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و یک سرلشکر جنگاور برگزار می شود و سپس دستاورد های نظامی اعم از موشک ها و… رونمایی می شوند.
این مراسم در میدان جمهوری ارمنستان واقع در ایروان یعنی پایتخت این کشور برگزار می شود و هرسال این جشن بزرگ رنگ و بوی متفاوتی دارد ولی با شکوه ترین مراسمی که در این باره تا به حال در ارمنستان برگزار شده مربوط به سال 2016 می باشد.

روز جشن استقلال ارمنستان

اتفاقاتی که در جشن استقلال ارمنستان می افتد

از مراسمات نظامی و جنگی که بگذریم به بخش های جذاب این روز مهم می رسیم که شامل آتشبازی های فوق العاده، رقص، آهنگ و … می باشد.
اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید و می خواهید یک روز بیاد ماندنی را تجربه کنید یا اگر قصد دارید با فرهنگ ملل مختلف آشنا شوید و می خواهید از ارمنستان شروع کنید، بهترین روز برای درک و تماشای فرهنگ ارمنی ها روز جشن استقلال ارمنستان است.

در روز جشن استقلال ارمنستان شما می توانید ستاره های موسیقی این کشور در سبک های مختلف پاپ و … را ببینید و در کنسرت های آن ها شرکت کنید. می توانید شاهد آوازهای دسته جمعی مردم در کنار غذاها وسوسه کننده باشید و به همراه مردم خونگرم این کشور به رقص دسته جمعی بپردازید.

جشنواره موسالر ارمنستان همراه با جشن روز استقلال

اگر 10 کیلومتر از ایروان یعنی پایتخت ارمنستان فاصله بگیریم به روستایی می رسیم به اسم موسالر که در این روستا همزمان با جشن روز استقال در 21 سپتامبر جشنی برگزار می شود که یک شبانه روز به طول می انجامد. در این مراسم از شجاعت روستاییانی که در مقابل ترک ها در گذشته مقاومت کردند تجلیل می شود، در این مراسم نیز شاهد غذاهای محلی خاص، آتش بازی، آهنگ و…. هستیم.

بزرگداشت جشن استقلال ارمنستان

جمع بندی آخر

به طور کلی باید بیان کرد که شما با سفر به ایروان ارمنستان در تاریخ 21 سپتامبر قطعا با یک تیر چند نشان خواهید زد؛ علاوه بر اینکه با فرهنگ زیبای مردم این کشور آشنا می شوید، می توانید از آهنگ های خواننده های مشهور لذت ببرید و در کنار آن از غذاها و آتش بازی  در جشن استقلال ارمنستان نهایت استفاده را ببرید.

در آخر با رقص های دسته جمعی در کنار ارمنی ها زیبایی روزتان را به نهایت خود برساند، البته اگر این مراسمات و این زیبایی ها برای شما کافی نبود و هنوز انرژی داشتید می توانید به جشنواره موسالر نیز بروید چرا که آن جشنواره یک شبانه روز ادامه دارد و همانطور که ذکر شد از جذابیت های خاصی نیز برخوردار است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *