روستای پلاکلی

معرفی روستای پلاکلی در بریتانیا

۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۲ دقیقه

تسخیر شده ترین روستای بریتانیا | انگلستان، یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که مناطق جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را دربر می‌گیرد. در توضیح پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، باید گفت که این منطقه شامل چهار بخش است که سه بخش آن‌را کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز تشکیل می‌دهند که در اروپای غربی واقع شده‌اند.

تسخیر شده ترین روستای بریتانیا

پلاکلی، روستایی تسخیر شده در گینس

حال در کشور انگلستان روستای تسخیر شده و ترسناک که نامش در گینس قرار دارد، به اسم پلاکلی (Pluckley) هست و با اینکه چشم اندازهای جذابی دارد اما جایی ترسناک و وحشتناک است و باید دل و جرات زیادی داشته باشید تا به عنوان یک گردشگر راهی این روستا شوید.

بعد از یک سری اتفاق های عجیبی که در روستای پلاکلی در انگلیس رخ داد اسم آن خیلی زود بعنوان تسخیر شده ترین روستای بریتانیا بر سر زبان ها افتاد فکر می کنید به چه دلیل؟ در اینجا حدود ۱۲ روح دیده شده که لقب «تسخیر شده ترین روستای بریتانیا» را برای این روستا به ارمغان آورده اند! این روستا آنقدر ترسناک و البته معروف به تسخیر شده ترین روستای بریتانیا است که خیلی از برنامه هایی که به اتفاق های ماورای طبیعی سروکار دارند بازدید از آن را یکی از هدف های زندگی شان کرده اند!

افسانه های تسخیر شده ترین روستای بریتانیا

بدون شک چشم اندازهای این روستا جذاب است و تماشایی مخصوصا اینکه دشت های پهناور و تپه ها هم پس زمینه ی آن را احاطه کرده اند، روستایی که کاملا بافت سنتی و قدیمی خود را حفظ کرده و در ناحیه کنت قرار گرفته است.

در اینجا کلبه های کوچک و خوش ساخت، کافه، اداره پست، قصابی و … دست به دست هم داده اند تا روستایی دیدنی و دنج را به وجود بیاورند. به همه ی توصیفاتی که از این روستا کردیم حسی از ترس و وحشت را هم اضافه کنید. افسانه ها و داستان های زیادی در مورد موجودات عجیب این روستا شنیده می شود، افسانه هایی که امروز به هویت این روستا تبدیل شده اند و نام آن را با ترس و وحشت گره زده اند.

تعدادی از برنامه های تلویزیونی که موضوع آن ها درباره روح و ارواح بوده نمایش این روستا را حتما در دستور کار خود قرار داده اند. امروز حتی کسانی که دوست دارند ارواح را از نزدیک ببینند راهی این روستا می شوند. در میان همه ی ارواحی که در این روستا دیده شده یکی از معروف ترین آن ها بانو درینگ است که در قرن ۱۲ در گذشت و در قبرستان کلیسا به خاک سپرده شد. تعدادی از دیگر ارواح روستا یک معلم، دزد و … هستند که همگی اسم این روستا را تا این حد معروف کرده اند.

افسانه های تسخیر شده ترین روستای بریتانیا

مهمترین مکان های رفت و آمد تسخیر شده ترین روستای بریتانیا

یکی از مهمترین مکان های روستای پلاکلی که به محل رفت و آمد ارواح تبدیل شده یک مهمانخانه ی قدیمی است که در ابتدا یک خانه ی روستایی بود. از آن جایی که در منطقه ای که این مهمانخانه قرار دارد خانه های قدیمی زیادی هست پس بدون شک گزینه ی خوبی برای رفت و آمد ارواح بوده است. حتما شما هم با ما هم عقیده هستید که هیچ کس به اندازه صاحب این مهمانخانه نمی تواند ماجراهایی ترسناکی که تا به حال در آن اتفاق افتاده را تعریف کند. طبق گفته های صاحب این مهمانخانه، روح کشاورزی  به اسم «ادوارد برت» که در قرن ۱۸ در این منطقه زندگی می کرده همچنان به این مهمانخانه سر می زند.

این طور که شنیده می شود این کشاورز با شلیک گلوله به خود خودکشی کرده و در لحظات آخر عمرش حرف هایی را به عنوان وصیت به همسرش گفته است حتی امروز هم کسانی در اطراف مزرعه صدای این کشاورز را می شنوند. با همه ی حرف و حدیث هایی که در مورد این مهمانخانه وجود دارد اما جالب است بدانید که خیلی از مهمان هایی که این مهمانخانه را برای اقامت انتخاب می کنند، نظر مثبتی درباره آن دارند و می گویند بدون اینکه حتی ذره ای بترسند لحظات آرامی را گذرانده اند.

مهمترین مکان های رفت و آمد تسخیر شده ترین روستای بریتانیا

حتی در کتابی که به عنوان کتاب راهنما برای این روستا نوشته شده در توصیف این روستا از عبارت «تسخیر شده ترین روستای بریتانیا» استفاده شده است. در همین کتاب گفته شده که دو روح هم کلیسای این روستا یعنی کلیسای سنت نیکولاس را تصرف کرده اند. البته در کنار این کلیسا قبرستانی قدیمی هست که صدها برابر ترسناک تر است! در اینجا ردیفی از قبرهای قدیمی در زیر سایه ی درختان و در میان علفزارهای بلند سالیان سال قرار گرفته اند. با ایلیا گشت از این مطالب بهره مند شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *