در این شهر ایتالیا با یک دلار صاحب خانه شوید

آیا می دانستید در جنوبی ترین منطقه زیبا و دیدنی جزیره سیسیل شهری وجود دارد که در آن می توانید صاحب خانه با پرداخت یک دلار شوید؟ با ایلیاگشت همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید. اگر به دنبال ذره ای نور آفتاب و تامین ویتامین D بدنتان هستید این شهر می تواند بهترین گزینه ی انتخابی برایتان باشد. نکته ی جالبی که درباره خرید خانه در این شهر ایتالیایی وجود دارد شما می بایست کمتر از پول یک فنجان اسپرسو را برای خرید خانه های 1 دلاری ایتالیا پرداخت کنید.

شما از این منطقه می توانید کوه آتشفشانی سیسیل و جزایر زیبای اطراف را به تماشا بنشینید و نهایت لذت را از این منطقه بگیرید.  سابقه سامبوکا به یونان باستان بر می گردد ولی احیانا بنای اصلی شهر را مسلمانانی گذاشته اند که از شمال آفریقا به سیسیل راه یافته بودند؛ این شهر ایتالیایی میراث اسلامی فراوانی دارد.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

معرفی شهر سامبوکا در ایتالیا

همانطور که در بالا هم اشاره شد، در شهر سامبوکا در ایتالیا شما می توانید با پرداخت یک دلار صاحب خانه شوید. این شهر در جنوب جزیره ی سیسیل قرار گرفته است و زمانی که به این منطقه بروید با چشم اندازه های بی نظیری از مدیترانه نیز مواجه خواهید شد. علاوه بر تماشای منطقه زیبای مدیترانه شما می توانید به تماشای کوه آتشفشان سیسیل و جزایر زیبایی که در اطراف آن وجود دارد هم ساعت ها بنشینید.

قدمت شهر سامبوکا به یونان باستان بر می گردد ولی مطابق با اسناد موجود بنای اصلی این شهر را مسلمانانی گذاشته اند که از شمال آفریقا به سیسیل راه یافته بودند، در این شهر کوچک ایتالیایی آثاری متعددی از دوره اسلامی هم در حال حاضر باقی مانده است.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

لازم به ذکر است که بگوییم شهر سامبوکا در ایتالیا در استان آگریجینتو قرار دارد و ارتفاع این شهر از سطح دریا ۳۶۴ متر است. زمانی که شما در این شهر هستید به هر طرف که نگاه کنید مناظر زیبایی از منطقه ی بی نظیر مدیترانه را خواهید دید که در جای جای این شهر جا خوش کرده است. در شهر سامبوکا در ایتالیا سواحلی وجود دارد که به خانه ها نزدیک است.

به تازگی ده ها خانه در این شهر به قیمت ۱ دلار یا کمی بیشتر به فروش گذاشته شده است. در واقع هدف از فروش خانه های این منطقه با این مبلغ جذب کردن توریست ها است تا شهر را از این رکود بازپس بگیرند. پیش از این نیز مناطقی دیگر در ایتالیا اقدامی مشابه این موضوع انجام داده بودند. با توجه به این که این شهرها با کاهش شدید جمعیت روبرو هستند، بنابراین سامبوکا اولین شهر ایتالیایی نیست که با چنین پیشنهاد وسوسه ‌انگیزی خارجی ها و به طور گردشگران را شگفت زده کرده است؛ این شهر با کاهش جمعیت روبرو شده و به شدت به توریست نیاز دارد.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

خرید خانه های 1 دلاری ایتالیا

برخلاف شهرهای دیگر که فقط این کار را برای تبلیغات انجام داده‌اند، سامبوکا به معنای واقعی خانه ها را با همین قیمت به فروش می رساند. بین مالکان قدیمی و جدید واسطه ای وجود ندارد. هر کس این خانه ها را بخواهد، بدون اتلاف وقت صاحب آن ها می شود.

قانونی که در مورد این شهر وجود دارد این است که مالکان آن باید تعهد بدهند تا خانه هایی که مساحت آن بین ۴۰ تا ۱۵۰ مترمکعب است در عرض سه سال با هزینه ای که از که از ۱۵۰۰۰ یورو شروع می شود نیز بازسانی کنند. خریداران همچنین باید مبلغی حدود ۵۰۰۰ یورو به عنوان ودیعه برای انجام این پروژه پیش پرداخت کنند، ولی بعد از اتمام این مبلغ به آنها پس داده خواهد شد.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

جاذبه های شهر سامبوکا

با توجه به این که چنین قوانینی درباره خرید خانه های ۱ دلاری در شهر سامبوکا در ایتالیا تبیین شده، اما خریداران از این موضوع هرگز ناامید نمی شوند چرا که این شه ربسیار باشکوه بوده و آن ها قطعا از انتخابشان هیچ گاه پشیمان نخواهند شد. شهر سامبوکا در ایتالیا زمین هایی حاصلخیز دارد که به بهشت زمینی معروف شده است، در واقع این شهر گنجینه ای طبیعی و پر از تاریخ است.

در شهر سامبوکا در ایتالیا شما شاهد سواحلی بی نظیر، بیشه‌ها و کوه‌ هایی که در اطراف شهر قرار دارد بشوید. محیطی شاعرانه و کاملا ساکت و آرام است که به جرات می توان گفت اقامتی دلنشین را برایتان فراهم می کند. زمانی که هوا روشن است شما می توانید زیبایی که کوه های سیسیل به وجود می آورند در این شهر را شاهد باشید. آتشفشانی اتنا و جزیره پانتلریا (Pantelleria) را می توان از روی تراس کاخ مجلل زابوت دید. این قصر حتی زمانی به عنوان نگهبان دره هم شناخته می شده است.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

با توجه به حضور اعراب مسلمان در شهر سامبوکا در ایتالیا میراث بسیاری از آن ها در این شهر باقی مانده است که اکنون هر کدام تبدیل به جاذبه هایی برای گردشگری در این شهر شده اند. در آن زمان مسلمانانی که سیسیل را فتح کرده بودند به این شهر هم پا گذاشتند و مدت ها در آن زندگی می کردند. در واقع تاریخ این شهر به دوران یونانیان باستان بر می گردد ولی در سده های میانه به دست مسلمانان هم نیز افتاد.

بنابر گفته های موجود و آنچه که در کتب تاریخی باقی مانده است گفته می شود که این شهر را مسلمانان تاسیس کرده اند و آن را به مرکزی برای تجارت خود تبدیل نموده بودند. به افتخار امیر زابوت (Emir Al Zabut)، نام شهر تا مدت ها زابوت بود. بعد از آن به نام زابوت سامبوکا معروف شد و در دوره فاشیستی نیز به نام سامبوکا د سیسیلی شناخته شد.

آشنایی با خانه های 1 دلاری ایتالیا

هنوز هم که هنوز روح مسلمانان در این شهر ایتالیایی نهفته است و بیشتر خانه هایی که در معرض فروش قرار گرفته اند در منطقه ساراسن واقع می باشد؛ در سده های میانه اروپایی ها به مسلمانان ساراسِن می گفتند. کوچه ها و خیابان هایی پر پیچ و خم که کمتر از یک متر دارد و سردر خانه های این شهر سنگی هستند. مسلمانان ساکن در این منطقه به منظور دفاع از شهر خودشان و دفاع از آنچه که در این شهر داشتند کوچه هایی که در این شهر وجود داشتند را تنگ و کوچک ساخته بودند، که در حال حاضر هم این شرایط در شهر سامبوکا وجود دارد.

منبع : edition.cnn.com

کلمه‌های کلیدی: