کره جنوبیکره جنوبی

درباره کشور

کره جنوبی یا جمهوری کره، کشوری در شرق آسیا و در بخش جنوبی شبه جزیره کره به پایتختی شهر سئول است. این کشور که یکی از کهن‌ترین تمدن‌های بشری را در کنار زیبایی‌های منحصر به فرد طبیعی دارد، با آمیختگی در فرهنگی غنی به کشوری افسانه‌ای و مقصدی بسیار ایده‌آل برای گردشگری تبدیل شده است. این کشور با تاریخ پر فراز و نشیب خود هم اکنون به یکی از پیشرفته‌ترین و صنعتی‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این کشور کهن و زیبا پرداخته است.

معرفی کره جنوبی

کره جنوبی کشوری است که نام خود را از یکی از بزرگ‌ترین امپراطوری‌های شرق آسیا به نام گوگوریو گرفته که به Koryo معروف است. حکومت این کشور از نوع جمهوری و قوه مقننه آن از یک مجلس ملی با 231 عضو برای هر 6 سال تشکیل شده است. در سال 1945 استقلال آن به رسمیت شناخته شده و روزهای 1 مارس و 5 اوت به عنوان روزهای ملی نام‌گذاری شدند. اکثریت مردم این کشور بی دین هستند که 56،1 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. بعد از آن پرتستان، بودای و کاتولیک از دیگر ادیان مهم کشور به شمار می‌روند.

اقتصاد

در چهار دهه اخیر دومین رشد سریع اقتصادی دنیا متعلق به این کشور بوده است. از سال ۱۹۶۳ و فقط ظرف مدت ۴۰ سال، درآمد سرانه بر حسب قدرت خرید، چیزی نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافته است. کرهٔ جنوبی به‌واسطهٔ شرکت‌های چندملیتی با فناوری پیشرفته مانند سامسونگ، هیوندا، کیا و ال جی هفتمین صادرکننده بزرگ جهان است. دومین میزان ذخایر را در میان کشورهای توسعه‌یافته و ششمین ذخایر ارزهای خارجی در جهان متعلق به آن است. 

جغرافیا

این کشور با مساحت ۹۸٬۴۸۴ کیلومتر مربع، در نیمکره شمالی و شرقی شبه جزیره کره و در شرق آسیا واقع شده که از غرب با دریای زرد و در شرق با دریای ژاپن احاطه شده است. همچنین در جنوب با چین شرقی و در شمال با کره شمالی مرز مشترک دارد. کرهٔ جنوبی کشوری نیمه کوهستانی است و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند. جلگه‌ها نیز در آن وسعت فراوانی دارند. 

آب و هوا

اقلیم این کشور بیشتر گرم و مرطوب و پر باران است اما بهترین زمان سفر به آن ژانویه، فوریه، سپتامبر و اکتبر می‌باشد.

مشخصات کشور

قاره: آسیا

موقعیت