سئول

Seoul

درباره شهر

سئول پایتخت کشور کره جنوبی و بزرگ‌ترین شهر جمهوری کره است. این شهر که شانزدهمین شهر بزرگ جهان است، هر آن‌چه را که یک توریست به دنبال آن است، در خود جای داده‌است. از بناهای تاریخی و فرهنگی، رستوران‌های مدرن یا سنتی و زندگی شبانه پر جنب‌وجوش گرفته تا فروشگاه لباس مد روز و مناطق دیدنی خارج شهر و یکی از زیباترین پایتخت‌های آسیایی که آمیختگی جالبی از تاریخی غنی و ویژگی‌های مدرن حیرت‌انگیز دارد. ایلیا گشت در این مقاله قصد در معرفی این شهر تاریخی و نیز پیشرفته را دارد. با ما همراه شوید.

معرفی سئول

سئول شهری با قدمتی کهن است که تاریخ سکونت انسان در آن به دو هزار سال قبل و تاریخ پیدایش آن به سال 18 قبل از میلاد برمی‌گردد. در سال‌های (۱۸ ق.م. - ۶۶۰ ب. م) یکی از سه پادشاهی اصلی کره، پایتخت خود را در جایی که هم‌اکنون جنوب خاوری سئول است، مستقر نمود. این شهر پایتخت دودمان چوسان (۱۳۹۲–۱۹۱۰) هم بوده‌است. پس از استقلال کشور کره جنوبی از ژاپن در سال 1948، این شهر به عنوان پایتخت جمهوری کره معرفی شد. امروزه این شهر با وجود اینکه از نظر مد و فناوری، جزو برترین شهرهای دنیا است، از نظر سنت‌ها و آداب و رسوم دیرینه هم اصالت خود را حفظ کرده است.

گردشگری

سئول که شهری پر جنب و جوش و جذاب است، ترکیبی از معابد قدیمی، کاخ‌های باشکوه، راه‌آهن‌های کوهستانی، بناهای مدرن با جدیدترین طراحی‌های روز دنیا و هزاران جاذبه‌ی تفریحی و تاریخی دیگر است. در دهه‌های اخیر که شمایل مدرن و صنعتی آن‌را با افزودن جاذبه‌های سنتی و فرهنگی و فضاهای سبز دیدنی آمیخته‌اند، برای گردشگران بیش از پیش مهیج و جالب توجه شده است. بناهای شیشه‌ای بتنی و فولادی با طراحی‌های دوستدار طبیعت جایگزین شده‌اند. فضاهای سبز زیبا و طبیعت مسحورکننده‌ی پارک‌ها در کنار مسیرهای جذاب دوچرخه‌سواری، حال و هوای دیگری به شهر داده‌اند. شهر سوان، روستای یونگین، مجموعه کاخ‌های گایونگ بوک از جمله اماکن دیدنی و جذاب آن به شمار می‌روند.

اقتصاد

این شهر علاوه بر این‌که مرکز حکومت جمهوری کره است، مرکز تجاری، مالی و تولید کننده این کشور نیز محسوب می‌شود. نساجی، پوشاک، تولیدات فلزی، محصولات شیمیایی، غذای آماده شده، تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، ماشین‌آلات و مواد چاپی از جمله کارخانجات تولیدی عمده آن هستند. 

جغرافیا

این شهر از دو منطقه شامل اینچون و منطقه گیونگی تشکیل شده است و در شمال غربی کره، بر کرانه رودخانه هان واقع شده که در 40 کیلومتری مرز کره شمالی و 31 کیلومتری بندر دریای زرد قرار گرفته است.

آب و هوا

آب و هوای قاره‌ای و مرطوب بر این شهر حاکم است که تفاوت دمای زیاد بین فصل سرد و گرم سال از ویزگی‌های آن و نیز زمستان‌های خشک از خصوصیات آن می‌باشد.

مشخصات شهر

موقعیت