مجارستان

درباره کشور

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آن بوداپست است. جمعیت این کشور در حدود ده میلیون نفر، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. با ایلیا گشت همراه شوید تا این کشور اروپایی زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی کشور مجارستان

مجارستان کشوری با دشت‌های مسطح است که رودخانه بزرگ دانوب آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است.
این کشور در شمال با جمهوری اسلواکی، در شرق رومانی، در شمال‌شرقی جمهوری اوکراین، در جنوب با صربستان، کرواسی و اسلوونی و در غرب با کشور اتریش مرز مشترک دارد.

آب و هوا

این کشور آب و هوایی معتدل دارد. تابستانهای آن نسبتاً گرم با رطوبی متوسط است و زمستان‌هایی با بارندگی زیاد و هوایی سرد دارد.

رزرو تور مجارستان ارزان و لحظه آخری با بهترین قیمت

جغرافیای مجارستان

این کشور سرزمین رودهای پرآب و زیبا با کرانه های دلرباست. مهمترین رودهای آن دانوب، تیسا، دراوا و رابا هستند. جلگه میان دو رود دانوب و تیسا زمینهای حاصلخیزی دارد که قطب کشاورزی این کشور را شکل می دهد. ادامه کوههای آلپ اتریش به غرب این کشور می رسد که به کوههای «Alpokalja» معروف است. بلندترین نقطه مجارستان کوه کِکِس با ۱۰۱۴ متر ارتفاع است. مجارستان از نظر منابع طبیعی همچون منگنز، بوکسیت، زغال سنگ،گاز طبیعی، مس و آهن کشوری بسیارغنی است.

فرهنگ

شهر پچ که پایتخت فرهنگی اروپا نامیده می شود، یکی از بزرگترین شهرهای مجارستان است و هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از دیگر کشورهای جهان است. مجارستان کشوری با سنتهای ریشه دار و فرهنگی متنوع و غنی است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصش در مرکز اروپا پلی میان کشورهای اروپایی است و تأثیری ویژه بر فرهنگ های همجوار خود داشته است. جالب است بدانید حتی در دوران سلطه کمونیسم بر این کشور، فرهنگ بومی آن حفظ شده است.

در گوشه و کنار این کشور طنین دلنشین موسیقی محلی به گوش می رسد و روح هر گردشگری را تازه می‌سازد و گویی موسیقی در انواع گوناگونش با زندگی مجارها عجین شده است.

مشخصات کشور

قاره: اروپا

اطلاعات ویزا

مدارک مورد نیاز سفارت مجارستان

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌­های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 6 قطعه عکس 4 *6 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن ( اصل و ترجمه شناسنامه سرپرست خانواده برای تمامی افراد الزامی می‌باشد.)

 شناسنامه علاوه بر ترجمه نیاز به تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب)گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضاء بانک

 باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

5) کپی کارت ملی (پشت و رو)

6) اصل و ترجمه سند مالکیت

7) اصل و ترجمه مدارک شغلی

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی وتاییدیه مرخصی، و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، سه فیش آخر حقوق

د) بازنشسته‌­ها: ارائه حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

8) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می­کنند، رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

9) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه­‌دار

تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­‌باشد.

 اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.