بوداپست

Budapest

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۷۴۰٬۰۴۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۳۶+
ساعت:

شرح

شهر بوداپست بزرگترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان است. با ایلیا گشت همراه شوید تا این شهر زیبا را بهتر بشناسیم.

معرفی شهر بوداپست

بدون شک شهر بوداپست یکی از زیباترین شهرهای قاره زیبای اروپا است. این شهر در دو طرف رود دانوب قرار گرفته است و از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ غربی و دومی در سمت شرقی این رود واقع شده‌اند.
این شهر پیشینه‌ای خوب، فرهنگی زنده، معماری‌های زیبا و غذاهایی دلچسب و ارزان دارد . اگر قصد سفری نسبتا ارزان به اروپا داشته باشید این شهر می‌تواند یکی از انتخاب های شما باشد.

 

آب‌ و‌ هوا

آب و هوای این شهر، قاره‌ای مرطوب است. فصل زمستان هوا سرد و ابری‌ است و معمولا با بارش برف همراه است. از اواسط ماه دسامبر تا اواسط ماه فوریه، دمای هوا در طول شب بین منفی ۱۵ درجه تا صفر درجه‌ی سانتی‌گراد است. اما این شهر از ماه آوریل تا ماه اکتبر آب و هوای خوشایندی دارد. فصل تابستان‌، هوا گرم و به ندرت سوزاننده است. 

مترو

جالب است بدانید متروی بوداپست از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود که در سال ۱۸۹۶ تأسیس شده است.

گردشگری

این شهر با نام «پاریس شرق» شناخته می‌شود و از مهم‌ترین کلان‌شهرهای فرهنگی اروپای شرقی است. این شهر زیبا جاذبه‌های گردشگری مهمی دارد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. جالب است بدانید انسان از عصر حجر تا به حال در این منطقه سکونت داشته است اما شهر زیبای کنونی از ادغام سه شهر کوچک مستقل به نام‌های اولد بودا، بودا و پست در سال ۱۸۷۲ تشکیل شده است.
سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر گردشگر از سراسر دنیا به سوی این شهر می‌روند تا از زیبایی‌های تاریخی، موزه‌ها و گالری‌ها، چشمه‌های آب گرم و مسابقات فرمول یک آن دیدن کنند.

غذا

هنر آشپزی در این منطقه تحت تاثیر قوم «Magyar» است. پرورش دام و زندگی کوچ‌نشینی این قوم، باعث شده که مصرف گوشت پخته شده روی آتش در فرهنگ آشپزی این کشور به وفور مشاهده شود. ترکیب کردن انواع گوشت، یکی از تکنینک‌های رایج در آشپزی مجارستان است.

هتل‌ها

دیدنی‌ها