گرجستانپرچم گرجستان

درباره کشور

گرجستان کشوری اوراسیایی در قفقاز است. این کشور، در مسير جاده تاريخي راه ابريشم و در شاهراه ارتباطي اروپا و آسيا  قرار گرفته است. گرجستان از شمال با روسيه، از شرق با آذربايجان، از جنوب با ارمنستان و تركيه همسايه است و در غرب با دریای سیاه مرز آبی دارد. با ایلیا گشت همراه شوید تا گرجستان را بهتر بشناسیم.

معرفی جمهوری گرجستان

جمهوري گرجستان شامل جمهوري خودمختار آبخازيا و جمهوري خودمختار آجارا بوده و شهرهاي بزرگ اين كشور تفلیس، کوتائیسی، روستاوی، گوری، پوتی و باتومی میباشد. تفلیس بزرگترین شهر و پایتخت این کشور به شمار می‌رود.

شهرهای این کشور بسیار دیدنی هستند، پیاده‌روهایی باریک، پله‌های گرد و پیچ خورده و خانه‌های کج با بالکون‌های کشیده خیابان‌ها را پر کرده‌اند. کلیساهای قدیمی و با شکوه، کوه‌های همیشه پوشیده از برف و سواحل زیبا از جذابیت های آن به شمار می روند.

ویژگی های کشور گرجستان

آب و هوا

 غرب این کشور دارای اقليم مرطوب است و شرق آن خشک تر است. دو سوم اين کشور کوهستاني است. کوه شخارا با ارتفاع 5069 مرتفع ترین کوه گرجستان است.

این سرزمین اقلیمی چهار فصل و منحصر به فرد دارد. در حالی که در سواحل دریای سیاه هوای تابستانی در نخلستان ها حکم فرماست؛ در تپه ماهورهای پایکوهی، علف‌های تازه و گل‌های بهاری می روید و در کوهستان‌ها مه غلیظ و ریزش برف و باران وجود دارد.

گردشگری

گردشگری نقش مهمی دراقتصاد این کشور دارد. گرجستان یکی از قطب های گردشگری دنیا است که تعداد گردشگران آن هر ساله رو به افزایش است. جالب است بدانید در سال 2015 حدودا 15 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کرده اند. طبیعت حیرت‌آور و زیبایی خارق العاده این کشور گردشگران را به خود جذب می‌کند.

دین

حدود ۷۰٪ مردم این سرزمین مسیحی و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. پس از مسیحیان، اسلام بزرگترین اقلیت دینی این کشور محسوب می‌شود. مسلمانان این کشور را آذربایجانی‌ها و دیگر اقوام ساکن در آن تشکیل می‌دهند.

پول

واحد پول اين کشور لاری است. 

مشخصات کشور

قاره: آسیا
زبان رسمی: گرجی
جمعیت: ۷٫۱۵ میلیون نفر
واحد پول: لاری (GEL)

موقعیت

اطلاعات ویزا

ویزا ندارد