باتومی

Batumi

مشخصات شاخص

کشور: گرجستان
جمعیت: ۱۵۲٬۸۳۹
پیش شماره تلفن: (+۹۹۵) ۴۲۲
ساعت:

شرح

شهر بندری باتومی یکی از شهرهای کشور گرجستان است. این شهر بر کرانهٔ دریای سیاه قرار دارد. با ایلیاگشت همراه شوید و این شهر بندری را بهتر بشناسید.

معرفی باتومی

امروزه می توان باتومی را با 152 هزار نفر جمعیت، یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهرهای قفقاز نامید. این شهر بندری با برنامه های بسیار دقیق دولت گرجستان توانسته است به سطح بسیار قابل قبولی از توریست پذیری و شهرت در بین گردشگران منطقه دست پیدا کند. 

آب و هوا

آب و هوای باتومی به شدت متاثر از جریان‌های هوایی دریای سیاه است. بر این اساس بارش عمده باران در اکثر فصول سال امری عادی است. این بارش عمده باتومی را به مرطوب‌ترین شهر گرجستان تبدیل کرده‌ است. متوسط دمای هوا در باتومی ۱۴ درجه سانتیگراد است. سردترین ماه سال در باتومی ژانویه با دمای متوسط ۷ درجه سانتیگراد و اوت گرمترین ماه با دمای متوسط ۲۲ درجه سانتیگراد است. مرطوب‌ترین ماه سال در این شهر زیبا سپتامبر است.

طبیعت

در این شهر فاصله‌ی دریا و کوه بسیار کوتاه است. به این صورت که می‌توان بالای کوه اسکی کرد و دو ساعت بعد کنار ساحل دریای سیاه حمام آفتاب گرفت. آثار تاریخی، طبیعت زیبا، معماری شهری و تفریحات ساحلی و شبانه‌ این شهر، این امکان را فراهم می‌کند تا حس‌وحال یک شهر ساحلی اروپایی را با هزینه‌ کمتری لمس کنیدد و از آن لذت ببرید.

گردشگری

اگر می‌خواهید چند روزی را در آرامش ساحل و دریا بگذرانید، این شهر بندری مقصد ایده‌آلی است. برای سفر به این شهر نیازی به گرفتن ویزا نیست و هر وقت اراده کنید می‌توانید برای سفر به این شهر پرواز و هتل به راحتی پیدا کنید.

فرهنگ غذایی مردم

تنوع غذایی مردم این شهر تلفیقی از عادت‌های غذایی گرجی، ترکی و حتی ایرانی است. بخش زیادی از غذاها با گوشت، خمیر و سبزیجات پخته می‌شوند. به علاوه چون این شهر ساحلی است غذاهای دریایی در آن جایگاه خاصی دارند و می‌توان انواع غذاهای دریایی را در این شهر خورد.

 

هتل‌ها

دیدنی‌ها