زوریخ | Zürich

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۷۲۰۴۷
پیش شماره تلفن: ۴۳
ساعت:

شرح

زوریخ بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور سوئیس است. زوریخ شهری هنری محسوب می‌شود، به‌علاوه می‌توان آن را شهری دانشگاهی دانست. این شهر زیبا در بخش شمالی کشور سوئیس و در دامنۀ کوه‌های آلپ واقع شده است. کیفیت زندگی در زوریخ، بسیار بالا است تا جائیکه آن را به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی می‌شناسند. اگر دوست دارید دربارۀ این شهر زیبا بیشتر بدانید، در ادامه با ایلیاگشت همراه شوید.

اطلاعات کلی

زوریخ یکی از مهم‌ترین مراکز دانشگاهی دنیا است، به طوریکه اگر به این شهر سفر سفر داشته باشید، به احتمال قوی با دانشجویان زیادی برخورد خواهید داشت. شهر زیبای زوریخ، از 12 منطقه یا به اصطلاح آلمانی 12 حلقه تشکیل شده است. از برترین دانشگاه‌های زوریخ، می‌توان به دانشگاه‌های هنر، اقتصاد، حقوق، علوم پزشکی، دام‌پزشکی، علوم کاربردی، الهیات و فلسفه اشاره کرد. همچنین دانشگاه پلی‌تکنیک زوریخ، یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور سوئیس است.

آب و هوا

شهر زوریخ، به علت واقع شدن در دره ای مرتفع در تمام فصول سال آب و هوایی نسبتاً معتدل دارد. این شهر دارای تابستان‌های گرم و بارش‌های متناوب است. فصول بهار و پائیز در زوریخ معمولاً معتدل هستند، هرچند در زمستان‌ها بارش برف می‌تواند شهر را سپیدپوش کند. اگر قصد سفر به زوریخ را دارید فصل بهار بهترین زمان است. پس دست به کار شوید و با تو زوریخ بهارتان را خاطره انگیز کنید.

گردشگری

شهر زوریخ دارای جاذبه‌های تفریحی و تاریخی فراوانی است که شگفت‌زده‌تان خواهد کرد. اگر به گشت و گذار در کوچه پس کوچه های تاریخی علاقه‌مندید، حتما از شهر قدیمی الدتاون دیدن کنید. کلیسای سنت پتر، ساخته قرن نهم از قدیمی ترین کلیساهای سوئیس است که نباید از آن غافل شوید. همچنین از دیگر جاذبه‌های این شهر زیبا می‌توان به خیابان Bahnhofstrasse، دریاچه‌ی زوریخ، باغ چینی زوریخ، مجموعه‌ی خرید و غذاخوری Frau Gerolds Garten، موزه‌ی ملی سوئیس، محله‌ی Niederdorf و کافه شوبر (Schober) اشاره کرد.

 

تورها

هتل‌ها

دیدنی‌ها