توکیو | Tokyo

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۱۳٬۷۳۵٬۵۸۲
پیش شماره تلفن: ۳(۸۱)+
ساعت:

شرح

شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن، مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین شهر در سرزمین آفتاب است. این کلان‌شهر صنعتی و شلوغ با تمام مدرنیزه بودنش، رنگ و بوی سنت‌های کهن و غنی خود را از یاد نبرده است. در این شهر رویایی از دریا گرفته تا کوه، دریاچه، رودخانه، پارک‌های طبیعی، معابد، مکان‌های تفریحی مختلف، فروشگاه‌های مُد روز، رستوران‌های مدرن و موزه، برای هر طبع و سلیقه‌ای مکانی دیدنی و جذاب وجود دارد. مطمئن باشید هیچ گردشگری دست خالی و ناراضی از گردش در این شهر عجایب برنخواهد گشت. همراه با ایلیا گشت این شهر زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر توکیو

پایتخت شرقی معنای نام ژاپنی توکیو است که البته تا اواسط قرن نوزدهم به ادو شهرت داشت که به دهانه رودخانه در زبان ژاپن معنا می‌شد. پیش‌تر از این‌ها محل اقامت امپراطور یعنی کیوتو به‌عنوان پایتخت ژاپن شناخته می‌شد. در آن زمان توکیو شهر کوچکی در کنار دریا بود که با سکونت و استقرار شوگون‌ها که در واقع سرداران نیروهای جنگ‌آور بودند در آن، شهر کم کم رو به توسعه و پیشرفت گذاشت تا جایی که در قرن 18 میلادی به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان تبدیل شد. این شهر پس از نیویورک و لندن به عنوان بزرگ‌ترین پایتخت صنعتی جهان شناخته می‌شود.

اقتصاد

دومین مقام در بین بورس اوراق بهادار جهان و نیز پنجمین جایگاه برای حجم معاملات جهان، متعلق به پایتخت ژاپن است. بر اساس مطالعات انجام شده، توسط شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز، منطقه شهری توکیو برابر با ۱٬۴۷۹ میلیارد دلار آمریکا تولید ناخالص داشته‌است که در رأس منطقه‌های شهری جهان قرار دارد. از همین نظر بزرگترین اقتصاد شهری جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی به این شهر تعلق گرفته است.

گردشگری

کاخ امپراطوری توکیو که متعلق به قرن 17 میلادی است، معبد سنسوجی که قدیمی‌ترین معبد شهر است، پارک زیبای شینجوکو گیوئن، مجسمه هاچیکو سگ وفادار، برج توکیو و همچنین کوه‌های تاکائو و میتاکه همراه با مسیرهای گردشگری زیبا و دل‌فریب آن‌ها از جمله مناطق دیدنی و جذاب شهر به شمار می‌روند.

جغرافیا

این شهر در جنوب‌شرقی‌ کشور ژاپن و در دشتی به‌نام دشت کانتو و در خلیج توکیو قرار گرفته است و استان‌های کاناگاوا، چیبا، سایتاما و یاماناشی در همسایگی آن قرار دارند.

آب و هوا 

اقلیم مرطوب و نیمه گرمسیری همراه با زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌های گرم از مشخصات آب و هوایی شهر زیبای توکیو است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها