رامسر

Ramsar

مشخصات شاخص

کشور: ایران | Iran
جمعیت: ۶۸٬۳۲۳
پیش شماره تلفن: ۰۱۱
ساعت:

شرح

رامسر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال کشور عزیزمان ایران است که مردمان بومی آن به زبان گیلکی اشکوری صحبت می‌کنند. رامسر از سمت جنوب به کوه‌های البرز و از سمت شمال به دریای خزر محدود است. نزدیکی جنگل و دریا در این شهر زیبایی ویژه‌ای به این شهر داده‌ و موجب جذب گردشگران در همه فصل‌های سال می‌شود. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر رامسر

شهر رامسر با زیبایی وصف ناپذیر در انتهای غربی استان مازندران در دامنهٔ جنگلی و زیبای البرز و سواحل رؤیایی دریای خزر آرمیده و با برخورداری از فرودگاه و جاذبه‌های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی و کوتاهترین فاصله بین کوه و دریا با لقب عروس شهرهای ایران به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح است. مناطق ییلاقی رامسر مانند جواهرده بسیار زیبا و خوش آب‌وهوا است.

جاذبه‌های گردشگری

وجود قله‌های مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ‌های مرکبات، چای، مزرعه‌های برنج، برخورداری از ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آب‌های گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید این شهر را به یکی از شهرهای منحصربه‌فرد تبدیل کرده‌است.

آب‌ و هوا

آب‌ و هوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است.

کاخ سلطنتی رامسر

یکی از جاذبه‌های این شهر کاخ موزه رامسر است که این بنا در اواخر دوران پهلوی اول در میان باغی بزرگ باشیوه معماری اروپایی ساخته شده‌است، سنگهای مرمر سفید رنگ در تزیینات خارج بنا و ستون‌ها و مجسمه حیوانات بکار رفته به این کاخ جلوه‌ای ویژه بخشیده‌است. هم‌اکنون آثاری از هنرمندان مشهور ایران و جهان شامل مجسمه‌های برنزی و سنگی، تابلوهای نقاشی و فرش در این کاخ در معرض دید عموم مردم قرار دارد.

هتل‌ها

دیدنی‌ها