اوهایو | Ohio

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱,۵۹۴,۱۶۳ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

اوهایو یکی از ایالتهای امریکاست که در شرق این کشور پهناور قرار دارد. این ایالت از نظر فرهنگی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود.

این ایالت بیش از 11 میلیون نفر جمعیت دارد که به زبانهای انگلیسی، اسپانیایی و سایر زبانها سخن می‌گویند. بر اساس یک نظرسنجی که در سال 2008 در این ایالت انجام شد، 76 درصد از ساکنان این ایالت خودشان را مسیحی معرفی کرده‌اند.

این ایالت دارای شهرهای زیادی است که مهم‌ترین آنها عبارتند از دیتون، تولیدو، سینسیناتی و کلیولند.

وجه تسمیه

وجه تسمیه نام این ایالت به زمان سرپوستان برمی‌گردد و گفته می‌شود از زبان سرخ پوستان ایروکی گرفته شده و به معنی « نهر بزرگ » است. این ایالت در واقع بخشی از منطقه شمال غرب بوده و بعدها جزء امریکا شده و سال 1803 عنوان هفدهمین ایالت امریکا را گرفته است.

ایالت شاه بلوط

این ایالت به ایالت شاه بلوط (The Buckeye State) معروف است . علت این نامگذاری رویش بومی و کهن درختهای شاه بلوط در این ایالت است.

زادگاه برادران رایت

این ایالت زادگاه برادران رایت ( مخترع اولین هواپیمای قابل کنترل) است از این رو این ایالت به سرزمین هوانوردی نیز معروف است و نیروی دریایی ایالات متحده به افتخار این ایالت چند ناو دریایی به نام  «یواس‌اس اهایو» را به آب انداخت.

دانشگاه‌ها

دانشگاه‌های زیادی در این ایالت وجود دارند که معروف ترین آنها عبارتند از : دانشگاه ایلتی اوهایو، اوهایو، تولیدو، دیتون، میامی، کنت، رایت، بولینگ گرین، سینسینتی و کیس وسترن رزرو.

 

 

دیدنی‌ها