پلکان بهشت اوهایو

پلکان بهشت اوهایو

معرفی و تصاویر

اوهایو دارای جاذبه های گردشگری منحصر به فردی نظیر سواحل زیبا، مسیرهای کوهنوردی و پیاده روی بی نظیر و ورزش های آبی هیجان انگیزی می باشد. با شنیدن نام هاوایی یاد چه چیزی می افتید؟ حتما سواحل مشهور آن که به آبی دریا و سواحل بی نظیر، وسیع و آرامش بخشش و خلاصه ی این ها می شود زیبایی هاوایی، اما به نظر شما چه چیزی می تواند از زیبایی برای مردم جذاب تر باشد؟

پلکان بهشت اوهایو یکی از حیرت انگیزترین مناظری است که در جزیره واقع شده و متاسفانه امکان بازدید از آن در حال حاضر وجود ندارد. این پله های بسیار خطرناک در طی جنگ جهانی دوم در میان کوهستان ساخته شده اند و تعداد آن ها به 3922 عدد می رسد.

خرید تور خارجی و تور داخلی با بهترین قیمت در ایلیا گشت !

تاریخچه ساخت پلکان بهشت اوهایو

در مورد تاریخچه ی ساخت پله های هایکو این طور گفته می شود که بعد از یکی از درگیری های جنگ جهانی دوم به نام «جنگ پرل هاربر»، ارتش دریایی انگلستان به این فکر افتاد تا یک پروژه ی مرموزانه را راه اندازی کند.

ارتش این کشور تصمیم گرفت تا برای تقویت ارتباطات نطامی خود راهی در دره ی هایکو بسازد، طبق گفته ی بومیان این منطقه، برای اینکه چنین راهی ساخته شود نیاز بود تا دو کوه هم ارتفاع در کنار هم وجود داشته باشند و مسیر بین آن ها هم یک مسیر صاف باشد. از آن جا که چنین شرایطی در آنجا وجود نداشت، کارگران مجبور شدند تا راه پله هایی در دل دره و کوهستان بسازند تا بتوانند به قله ی کوه برسند.

از آن جا که پله های هایکو در هاوایی در دل کوهستان سرسبز ساخته شده است، به آن ها پله های بهشت هاوایی هم گفته می شود اما واقعیت این است که این پله ها بسیار خطرناک اند و بالا رفتن از آن ها می تواند به قیمت جانتان تمام شود. پله هایی جادو کننده در لفافه ای از گیاهان و درختان سرسبز نخل و مانگو، که همین طبیعت زیبا باعث می شود تا افراد ماجراجو را دعوت به دیدن جادوی خیره کننده ی خود کند… پلکان بهشت یکی از زیباترین جاذبه های مجمع الجزایر هاوایی می باشد که متاسفانه بازدید از آن ممنوع است.

پلکان بهشت اوهایو که با نام پله های هایکو نیز شناخته می شوند در قلب اوهایو واقع شده اند. همانطور که می دانید مجمع الجزایر هاوایی از موقعیت جغرافیایی ایده آلی برخوردار هستند؛ از این رو دارای جاذبه های گردشگری فراوان و منحصر به فردی می باشند. اما بهتر است بیخیال این یکی شوید… زیرا به نظر می رسد درهای بهشت از جزیره هاوایی به روی شما بسته می باشند.

خرید آنلاین تور و رزرو لوکس ترین هتل ها در ایلیا گشت !

بالا رفتن از پلکان بهشت اوهایو

مردم در گذشته برای صعود به چشم انداز وسیع و خارق العاده ای که دقیقا شبیه بهشت می باشد، از این پلکان بالا می رفتند. البته گذر از مسیر پلکان بهشت اوهایو دشوار است. زیرا باید خودتان را به ارتفاع 2120 پایی برسید. با وجود اینکه مسیر پلکان بهشت امروزه به روی بازدیدکنندگان بسته شده است، اما برخی از گردشگران پر شور برای رسیدن به چشم انداز بی همتای آن راهی پیدا می کنند و از پلکان بهشت بالا می روند.

پلکان بهشت در ابتدا برای گارد ساحلی ایالات متحده آمریکا ساخته شد تا از طریق آن بتوانند به آنتن رادیویی که بر فراز کوه قرار داشت برسند. اما بعد از پایان عملیات ایستگاه امگا، تعمیر و اقدامات حفاظتی از پلکان بهشت نیز متوقف شد. از این رو، پله ها به شدت فرسوده و خطرناک شدند.

پس از آن، در سال 1987 دولت ایالات متحده آمریکا به طور رسمی عبور از پلکان بهشت اوهایو را ممنوع اعلام کرد. در سال 2003، پلکان بهشت به طور کامل مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت و 875000 دلار هزینه در پی داشت. با این وجود، دسترسی قانونی به آن همچنان ممنوع است. هرگونه تلاشی برای بالا رفتن از این پله ها به احتمال خیلی زیاد توسط پلیس هونولولو متوقف خواهد شد. پلکان بهشت در منطقه ای جنگلی به مساحت 25 یارد، در امتداد جاده ای که به اتوبان H3 می رسد، واقع شده است. این جاده که محدودیت دسترسی دارد، زیر بزرگراه H3 قرار دارد.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :