نیس | Nice

مشخصات شاخص

کشور: فرانسه
جمعیت: ۳۴۰۷۳۵
پیش شماره تلفن: ۴(۳۳)+
ساعت:

شرح

نیس کلانشهری مدیترانه‌ای، بسیار شیک و پر زرق و برق، با فرهنگی منحصر به فرد که در ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور کشور فرانسه واقع شده است. این شهر که بزرگ‌ترین شهر ناحیه ساحلی کوت دازور است،  توانسته با طبیعت ساحل زیبای خود، آب‌های صاف و نیلگون، خیابان‌های جذاب و دیدنی، گالری‌ها و موزه‌های هنری بسیار، توجه گردشگران را جلب نموده و در لیست شهرهای توریستی و البته گران فرانسه قرار بگیرد. همراه با ایلیا گشت این شهر زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر نیس

شهر نیس که از شهرهای مهم کرانه دریای مدیترانه محسوب شده و به عنوان شهری بین المللی هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران است، علاوه بر اینکه شهری توریستی، تفریحی است، محل اختراع، تحقیق و بازرگانی نیز شده است. همچنین مردمان این منطقه علاقه و گرایش خاصی به هنر و موسیقی دارند به طوری که بسیاری از مشاهیر برجسته مانند پیکاسو و تولستوی از این شهر آرمانی الهام گرفته‌اند. فرودگاه نیس کوت داز آن برترین فرودگاه خارج از پایتخت فرانسه می‌باشد.

نکته جالب در مورد این شهر طراحی مشابه به آن در ایران و در شهر اراک است که ظاهرا توسط مهندسی به نام تریزر و ژنرال گاردن فرانسوی که از سوی ناپلئون به ایران آمده بودند اتفاق افتاده است.

اقتصاد

اقتصاد شهر وابستگی زیادی به بخش خدمات داشته و نقش مهمی را در زمینه‌های فناوری‌های پیشرفته، بهداشت، رسانه‌های تصویری، خدمات مخابراتی و چند رسانه یی ایفا کند. همچنین در زمینه آموزشی و تحقیقی نیز بسیار فعال بوده به گونه‌ای که بسیاری از مدارس عالی با دوره‌های تخصصی در آن حضور دارند، مانند مدرسه عالی علوم انفورماتیک، مدرسه عالی ملی معدن پاریس و کنسرواتوار هنر و حِرف.

گردشگری

از مهم‌ترین و معروف‌ترین مکان‌های دیدنی آن می‌توان به شهر قدیمی و الدتاون و بازار کروس سالیا، موزه پرومناد دآنگله، قصر و موزه پلازماسنا، موزه ماتیس و ساختمان رژینا، کلیسای بزرگ روسی اشاره کرد.

آب و هوا

مانند سایر نواحی نزدیک به دریای مدیترانه، آب و هوای این منطقه نیز مدیترانه‌ای ست. تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل از مشخصه‌های آن است. بهار و پاییز این شهر دارای آب و هوایی مطلوب و فصل پاییز، هوا کمی مرطوب می‌شود.

هتل‌ها

دیدنی‌ها