ناسائو

درباره شهر

ناسائو مرکز سرمایه و تجاری مشترک المنافع باهاما است. فرودگاه بین المللی لیندن پیندلینگ ، فرودگاه اصلی برای باهاما ، در حدود 16 کیلومتری غرب مرکز شهر ناسائو واقع شده است و پروازهای روزانه به شهرهای مهم کانادا ، کارائیب ، انگلستان و ایالات متحده دارد. این شهر در جزیره نیویورک واقع شده است، که بسیار شبیه یک منطقه تجاری است.

ناسائو محل مجلس مجمع و بخشهای مختلف قضایی است و از نظر تاریخی قلعه دزدان دریایی به حساب می آمد. این شهر به افتخار ویلیام سوم انگلستان ، پرنس نارنجی-ناسائو نامگذاری شد. رشد مدرن این شهر از اواخر قرن هجدهم ، با هجوم هزاران نفر از وفاداران و بردگان آنها به باهاما پس از جنگ استقلال آمریکا آغاز شد. بسیاری از آنها در ناسائو مستقر شدند و سرانجام آمدند تا از ساکنان اصلی بیشتر از این باشند.

با افزایش جمعیت ناسائو ، مناطق پرجمعیت آن نیز چنین شد. امروز این شهر بر کل جزیره و ماهواره آن ، جزیره بهشت ​​تسلط دارد. با این حال ، تا دوران پس از جنگ جهانی دوم ، حومه های بیرونی به ندرت وجود داشته است. تا زمانی که وفاداران پس از جنگ انقلابی آمریکا اسکان داده شدند ، بیشتر Providence نوعی بوته غیرقابل انكار بود. آنها چندین مزارع ، مانند کلیفتون و توسکولول تأسیس کردند.

برده ها به عنوان کار وارد می شدند. پس از آنکه انگلیس تجارت بین المللی برده ها را در سال 1807 لغو کرد ، آنها هزاران نفر از آفریقاییانی را که از روی کشتی های برده آزاد شده توسط رویال نیروی دریایی در نیو ولایت در دهلیز آدلاید و دهکده گامبیه آزاد شده بودند ، به همراه سایر جزایر مانند گراند باهاما ، اگزوما ، آباکو و ایناگووا اسکان دادند.

علاوه بر این، برده های آزاد شده از کشتی های آمریکایی ، مانند پرونده کرئول در سال 1841 ، اجازه داشتند در همان جا مستقر شوند. بیشترین غلظت آفریقایی ها که در طول تاریخ در حومه “فراتر از هیل” واقع در شهر گرانت تاون و باین تاون در جنوب شهر ناسائو زندگی می کردند ، در حالی که بیشتر ساکنان نژاد اروپایی در پشته های ساحلی شمالی این جزیره زندگی می کردند.

موقیت جغرافیایی ناسائو

ناسائو که در جزیره Providence Island واقع شده است ، بندر جذابی دارد ، ترکیبی از دنیای قدیمی و معماری استعماری ، و یک بندر شلوغ است. آب و هوای گرمسیری و محیط طبیعی باهاما ، این شهر را به یک مقصد توریستی تبدیل کرده است. این شهر مستقیماً در پشت بندر توسعه یافت. New Providence 200کیلومتر مربع از زمین های نسبتاً مسطح و کم ارتفاع را در برگرفته از پشته های کم ارتفاع را فراهم نمی کند.

در مرکز جزیره چندین دریاچه کم عمق وجود دارد که به طور مرتب به هم وصل شده اند. نزدیکی این شهر با ایالات متحده به محبوبیت آن به عنوان یک تفرجگاه تعطیل کمک کرده است ، به خصوص پس از آنکه ایالات متحده ممنوعیت سفر به کوبا را در سال 1963 ممنوع اعلام کرد.

آب و هوای ناسائو

ناسائو دارای آب و هوای ساوانای گرمسیری است که با آب و هوای موسمی گرمسیری هم مرز است ، دارای تابستانهای گرم و مرطوب و زمستانهای معتدل و خشک است. دما در طول سال نسبتاً سازگار است. در طول فصل مرطوب از ماه مه تا اکتبر ، درجه حرارت متوسط ​​در طول روز 30-32 درجه سانتیگراد است، در حالی که در فصل خشک از ماه نوامبر تا آوریل درجه حرارت روز بین 25 تا 27 درجه سانتیگراد میباشد. بندرت در زیر 15 درجه سانتیگراد قرار می گیرد.

مشخصات شهر

کشور: باهاما