میلان

Milan

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۱٫۳۲ میلیون نفر
پیش شماره تلفن: ۰۲
ساعت:

شرح

شهر میلان که به ایتالیای جدید مشهور است، پس از رم (مشهور به ایتالیای قدیم) دومین شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال این کشور قرار گرفته و مرکز استان لومباردی است. این شهر مدرن در کنار تاریخ با شکوهش که به خوبی حفظ شده، عظمت و ابهتی خاصی دارد. با ایلیا گشت همراه شوید تا با این شهر هیجان‌انگیز بیشتر آشنا شویم.

معرفی شهر میلان

این شهر مرکز اصلی مد ایتالیا است. آرمانی، ورساچه، پرادا، ری بن، دولچه و گابانا و میو میو از معروف‌ترین شرکتهای مد جهاننند که در این شهر زیبا فعالیت میکنند. میلان، پاریس، لندن، توکیو و نیویورک، پنج مرکز اصلی مد در جهان هستند.
میلان ترکیبی زیبا از مدرنیته و تاریخ است. این شهر ترکیبی از ساختمان ها و معماری های معاصر و مدرن و بناهای تاریخی است. 

آب و هوا

هوای این شهر در تابستان‌ بسیار داغ  و آزاردهنده است، اما شب‌ها هوا خنک می‌شود. در تمام سال بارش باران ثابت است. در طول زمستان برف می‌بارد اما روی هم انباشته نمی‌شود. اگر قصد سفر به قلب مد جهان را دارید، بهار و پاییز بهترین زمان برای این کار است زیرا هوا مطلوب‌ترین حالت خود را دارد.

ورزش

آث میلان و اینتر میلان ۲ باشگاه ورزشی بزرگ هستند که در تمام دنیا طرفداران بسیار زیادی دارند. همیشه این دو تیم رقیب سنتی یکدیگر بوده‌اند.
بعد از تیم رئال مادرید، تیم فوتبال آث میلان با کسب ۷ مقام قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود. اینترمیلان نیز از تیم‌های پرافتخار اروپا با کسب ۳ مقام قهرمانی است. درسال ۲۰۱۰ تیم اینترمیلان با کسب ۳ مقام قهرمانی به اولین تیم ایتالیا تبدیل شد.
محل میزبانی تیمهای شهر میلان از تیمهای دیگر، ورزشگاه مشهور سن سیرو (جوزپه مه آتزا) است که در این شهر قرار دارد.

هتل‌ها

دیدنی‌ها