مارماریس

Marmaris

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۴,۰۴۷
پیش شماره تلفن: (۰۰۹۰)+ ۲۵۲
ساعت:

شرح

مارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غربی ترکیه و در استان موغله واقع شده‌است. با ایلیا گشت همراه شوید تا این شهر ساحلی زیبا را به شما معرفی کنیم.

معرفی مارماریس

قدمت این شهر به شش قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. جالب است بدانید که نام «مارماریس» از کلمهٔ «مرمر» گرفته شده‌است. دلیل این نام‌گذاری، وجود سنگ مرمر در این منطقه است.

جمعیت

جمعیت این شهر در سال 2010 حدود ۳۱٬۰۰۰ نفر بوده است.، اما در زمانی که گردشگران به این شهر می‌آیند، جمعیت به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر هم می‌رسد. 

جغرافیا

مارماریس به‌دلیل واقع شدن میان رشته‌کوه‌های کنار دریا بسیار مشهور است. این شهر همچنین به دلیل وجود دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود، مرکزی برای کشتی‌رانی و غواصی هم به شمار می‌رود. از این شهر به‌طور منظم، کشتی‌های تفریحی به سمت جزیرهٔ یونانیِ رودِس در حرکت‌اند.

آب و هوا

این شهر دارای آب‌وهوایی مدیترانه‌ای با تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی بارانی و خنک است.

گردشگری

اکثر توریست های این شهر از کشورهای اروپایی به خصوص انگلستان و اسکاتلند هستند. این شهر در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به خود جذب می‌کند. گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره‌هایی بزرگ، غارهای زیبا و آب زلال و فیروزه‌ای از دلایل جذب گردشگران است.  همچنین این شهر یکی از مهمترین مراکز تجمع کشتی‌ها در ترکیه و همچنین مرکزی برای مسابقات اتومبیل‌رانی است.

 

هتل‌ها

دیدنی‌ها