منچستر

درباره شهر

منچستر شهری است در شمال غربی انگلستان واقع در بریتانیا. اغلب منچستر را دومین شهر بزرگ بریتانیا می دانند، هر چند بسته به تعاریف و سرشماری شهرهای گلاسگو و لیورپول نیز در این مقام مدعی هستند. در ضمن این شهر از مناطق فوتبال خیز اروپا بوده و تیم های مشهور منچستر یونایتد و منچستر سیتی از این شهر هستند. این شهر دارای ۲۶ ورزشگاه فوتبال است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۲۰۱۸، ۵۴۷,۶۲۷ نفر تخمین زده شده، که با این آمار هفتمین شهر پرجمعیت انگلستان شناخته شد. البته شهر منچستر در درون یک حوزه بزرگ شهری قرار دارد که جمعیت این حوزه شهر بالغ بر ۲.۹ میلیون نفر می باشد.

تاریخچه شهر منچستر

در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی، منچستر روستایی کوچک با جمعیت کم بود. این روستا با آغاز انقلاب صنعتی شروع به رشد و تبدیل شدن به یک شهر کرد. در طول این دوران کارگران از وضعیت معاش خود راضی نبودند و شورش هایی انجام شد. در یکی از این شورش ها به نام کشتار پیترلو در حدود پانزده تا بیست نفر کشته شدند و صدها تن دیگر زخمی گردیدند.در سال ۱۷۸۰ میلادی ریچارد آرک رایت اولین کارخانهٔ ریسندگی را در این منطقه راه اندازی کرد.بعد از سالها در دهه ۱۸۰۰ میلادی منچستر به یکی از قطب های ریسندگی تبدیل گشت.

جمعیت شهر منچستر

منچستر شهری بزرگ و بخشی از کلانشهر منچستر بزرگ در شمال غربی انگلستان است. این شهر، با جمعیت ۵۳۰۳۰۰ نفر ششمین شهر پرجمعیت انگلستان در سال ۲۰۱۶ بود جمعیت منچستر در سال 2021 حدود 532200 نفر تخمین زده شد.

فرهنگ شهر منچستر

منچستر در زمینه ی فرهنگ، بسیار غنی است.. این شهر زادگاه هنرمندان مستقل و تولید آثار نمایشی معروف جهان است. در این شهر در زمینه هنر، همه چیز از شاهکارهای کلاسیک گرفته تا انجمن ها و پویشهای اجتماعی و تاریخ فوتبال در موزهها و گالریها به زیبایی به تصویر کشیده اند که بسیاری از آنها رایگان هستند و شما میتوانید به راحتی به بازدیدهای خود از این شهر ادامه دهید.

آب و هوای شهر منچستر

آب و هوای منچستر معتدل و به طورکلی گرم و مرطوب است. منچستر در طول سال بارش قابل توجهی دارد. این موضوع حتی در کم بارش ترین ماههای سال هم صدق میکند. میانگین دمای سالانه منچستر ۵.۱۰° C است. در یک سال میانگین بارش سالانه ۹۲۹ میلیمتر است.

اقتصاد شهر منچستر

اقتصاد منچستر یکی از بزرگترینهای انگلستان محسوب میشود.مرکز تجاری منچستر در ناحیه مرکزی منچستر قرار دارد و بیشتر در خیابانهای اطراف مرکز شهر یعنی اسپینگ فیلد، موزلی، دینزگیت، کینگ و پیکادلی گاردنز تمرکز یافته است.

مشخصات شهر

کشور: انگلستان