لوگانو | Lugano

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۵٬۰۶۰
پیش شماره تلفن: ۲۱(۴۱)+
ساعت:

شرح

سوئیس کشوری بی‌نهایت زیبا و مسحورکننده است و یکی از شهرهای زیبای آن لوگانو یا Lugano نام دارد. در ادامه با ایلیا گشت همراه شوید و از این شهر زیبا بیشتر بدانید.

معرفی شهر لوگانو

لوگانو با طبیعت خارق العاده اش مسافران و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. همان طور که در ابتدا گفتیم این شهر، یکی از شهرهای سوئیس است که در کنار دریاچه ای به همین نام، در بخش ایتالیایی زبان سوئیس و در جنوب رشته کوه آلپ (جنوب کشور سوئیس) قرار گرفته است. به علت نزدیکی این شهر به ایتالیا و همچنین هم زبانی با ایتالیا، بخش عمده‌ای از شرکت‌های مالی و بانک‌های شهر به شهروندان ایتالیایی خدمات ارائه می‌کنند. این شهر همچنین دارای دانشگاهی با دانشکده‌های علوم ارتباطات، اقتصاد، معماری و انفورماتیک است.

آب و هوا

این شهر به علت برخورداری از هوایی معتدل، مجاورت با دریاچه لوگانو و کوه‌های آلپ، در فصول بهار و تابستان از عمده شهرهای توریستی سوییس محسوب می‌شود. هر سال در اواسط تابستان فستیوال جاز و اواخر تابستان فستیوال بلوز در این شهر برگزار می‌شود. 

گردشگری

این شهر در بین شهرهای سوئیس به عنوان تفرجگاهی زیبا و آرامش بخش شهرت پیدا کرده است. بنابراین مسافران زیادی از نقاط مختلف اروپا و همین طور سرتاسر جهان برای استراحت و لذت بردن از آرامش طبیعت به این منطقه می آیند. هرچند عمده شهرت شهر به خاطر دریاچه مسحورکننده اش است، اما جاذبه های شهر فقط محدود به دریاچه اش نمی شود.

تورها

دیدنی‌ها