کیوتو | Kyoto

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۱,۴۷۵,۱۸۳
پیش شماره تلفن: ۷۵(۸۱)+
ساعت:

شرح

کیوتو یکی از زیباترین، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای ژاپن با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است. این شهر زیبا با چندین دانشگاه و مرکز علمی و تحقیقاتی در غرب ژاپن یکی از مراکز مهم علمی ژاپن محسوب می‌شود. این شهر مجلل که در میان کوه‌ها و تپه‌های هونشو احاطه شده، مملو از ذی گاردن‌های ژاپنی (نوعی باغ ژاپنی)، مجسمه‌ها و معابد و فروشگاه‌های لوکس و قدیمی است. این شهر را در تمام دنیا به خاطر معابد زیبا و تاریخی و طبیعت سنتی و دست نخورده‌اش می‌شناسند. همراه ایلیا گشت این شهر تاریخی ژاپنی را بیشتر بشناسید. 

معرفی شهر کیوتو

می‌توان گفت کیوتو تنها شهری در ژاپن است که از بمباران‌های جنگ جهانی دوم در امان مانده و تاریخ و شکوه خود را همانند سابق حفظ کرده است. این شهر 1100 ساله سکونت‌گاه انسان از دوره پالئولیت بوده است. با این وجود برخی باستان شناسان می‌گویند که دوره تاسیس شهر به زمان شیموگامی شرین برمی‌گردد. جالب است که این شهر محل استقرار اولین مهاجرین کره‌ای بوده که صنعت ابریشم بافی را در آن رواج دادند. کیوتو برای سال‌های زیادی یعنی از سال 794 پایتخت ژاپن بوده ولی در سال ۱۱۸۵ شوگون‌های میناموتو (Minamoto)، پایتخت سیاسی را از کیوتو به کاماکورا (Kamakura) نزدیک محل فعلی توکیو منتقل کردند. کاماکورا نامی است که به این دوره در ژاپن گفته می‌شود. نهایتا در دوره اِدو(Edo) پایتخت به ادو که امروزه توکیو خوانده می‌شود، منتقل شد و برای همیشه این شهر پایتخت ژاپن باقی ماند.

اقتصاد

فناوری اطلاعات و الکترونیک به عنوان صنعت اصلی این شهر شناخته می‌شود که مرکز اصلی نینتندو، سیستم‌های هوشمند است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه مانند SCREEN Holdings,Tose, Hatena, Omron, Kyocera, Shimadzu Corp.,Rohm, Horiba, Nidec Corporation, Nichicon, Nissin Electric and GS Yuasa در این شهر مستقر هستند. 

گردشگری

قلعه نیجو، معبد فوشیمی ایناری، کینکاکو جی، کیومیزو درا یا مقبره کیومیزو، معبد سانجوسانگن دو، قصر سلطنتی کیوتو، معبد نیشی هونگاجی، موزه ملی، ویلای سلطنتی کاتسورا و معبد بیدو این تنها تعدادی از اماکن توریستی و بسیار زیبا و دیدنی این شهر می‌باشند. 

جغرافیا

کیوتو در غرب و در مرکز جزیره هانشو قرار دارد و دو رودخانه کاتسورا و کامو آن‌را از غرب و شرق در بر گرفته‌اند. 

آب و هوا

تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های نسبتا سرد با بارش فراوان باران از مشخصه‌های اقلیمی این شهر هستند. بهترین زمان سفر به آن پاییز هزار رنگ است که شهر بیش از پیش دیدنی و زیبا می‌شود. 

دیدنی‌ها