کوش‌ آداسی

درباره شهر

کوش‌ آداسی به معنای جزیرهٔ پرنده، در استان آیدین در کشور ترکیه و در نوار ساحلی دریای اژه واقع شده‌ است. این شهر يكي از شهرهای مهم توريستي كشور تركيه می‌باشد و درآمد مردمان اين شهر از راه صنعت گردشگری است. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر کوش‌ آداسی

بندر کوش‌ آداسی یکی از مهمترین بنادر آن منطقه است. این شهر در مرکز مناطق مهم گردشگری کشور ترکیه از جمله مارماریس، ازمیر، بودروم، افسوس، مریم آنا، میلت، دیدیم، پاموک و کاله قرار دارد. می‌توان به راحتی از این شهر، به مناطق توریستی دیگر ترکیه مانند پاموکاله، میلتوس و پرگاموم سفر کرد. بندر این شهر به سبب فاصله اندک آن با جزیره یونانی ساموس، از جذابیت خاصی برای گردشگرانی که به ترکیه مسافرت می‌کنند برخوردار است.

سفرهای آبی

اين شهر يكی از جایگاه‌های مسافرگیری كشتی های كروز بوده و بنادر آن محل تردد قايق‌ها و كشتی‌های خصوصی كوچك است. در ماه‌های بهار و تابستان از این بندر، سفرهای منظم با قایق‌های تفریحی مدرن به جزیره یونانی ساموس برگزار می‌شود که تردد این قایق‌ها زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند.

آب و هوا

آب و هوای کوش‌ آداسی معتدل است. این منطقه ۳۰۰ روز از سال هوای آفتابی دارد. تابستان‌های آن از اوایل اردیبهشت شروع شده و تا اوایل آبان ادامه دارد. در زمستان‌ها دمای هوا زیاد پایین نیست. در ماه جولای که گرم‌ترین ماه کوش‌آداسی است دمای هوا تا بیش از ۵۳ درجه سانتی‌گراد نیز میرود که داشتن کرم ضد آفتاب و کلاه لبه‌دار از واجبات سفر در این ماه به‌شمار می‌رود.

کشاورزی

آب و هوای معتدل این منطقه و زمین‌های حاصلخیز آن باعث شده اند که ساکنان آن به تولید محصولات کشاورزی مانند زیتون، انگور و انجیر بپردازند.

صنعت

موقعيت ویژه اين شهر باعث شده تا بسياری از شركتها سعي در راه اندازي طرح هايي در زمينه صنعت ساخت و ساز بويژه در بخش مسكن براي جذب سرمايه هاي خارجي داشته باشند.

مشخصات شهر

کشور: ترکیه