کوبه

kobe

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۱۵۴۵۴۱۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۱
ساعت:

شرح

کوبه ششمین شهر بزرگ ژاپن است که برای همه سرگرمی دارد. این شهر اگرچه به اندازه شهرهایی مانند اوزاکا و کیوتو توریست ندارد و جاذبه های آن کمتر از این دو شهر نیست.

یکی از جاذبه های این شهر موزه است. این موزه مربوط به یادبودهای زلزله بزرگی است که در سال 1995 در این شهر رخ داد و به «زمین‌لرزه‌ی بزرگ هانشین» (Great Hanshin Earthquake)  موسوم است. در این موزه بازدیدکنندگان از نمایشگاه موزه، فیلم های مستند و اشیاء به جا مانده از زلزله بازدید می کنند. 

در موزه هنرها نیز شما می توانید به تماشای مجسمه ها، چاپ ، نقاشی و انواع آثار هنری مدرن که در سه طبقه به نمایش درآمده بنشینید.

در منطقه « کیتانوچو » (Kitano-cho) – کوبه شما می توانید بخش اروپایی ژاپن را ببینید. این قسمت خانه ها اگرچه قدیمی هستند ولی به سبک معماری غرب ساخته شده اند.خیابانها نیز بطور کلاسیک چراغانی و گل کاری شده اند. 

 «موزه‌ تریک آرت» (TrickArt Museum) در این منطقه از جاذبه‌هایی است که می‌توانید در آن یک ژست گرفته و نقاشی سه بعدی از خودتان دریافت کنید.

طولانی ترین پل معلق در جهان با نام « پل آکاشی کایکیو » (Akashi Kaikyo Bridge) با طول حدود چهار کیلومتر، در این شهر قرار دارد. این پل، کوبه را به جزیره‌ «آواجی» (Awaji) متصل می‌کند.

 

دیدنی‌ها